Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Vaculik zwycięzcą pierwszego GP w sezonie 2017, podium Dudka

Żużel: Vaculik zwycięzcą pierwszego GP w sezonie 2017, podium Dudka

2017-04-29 - G. Filiks     Tagi: Dudek, Vaculik, Mistrzostwa Świata, SGP, Słowenia, Grand Prix, Żużel, Wyniki
Martin Vaculik wygrał GP Słowenii, pierwszą tegoroczną rundę indywidualnych Mistrzostw Świata w jeździe na żużlu.

To drugi triumf w karierze Słowaka w cyklu Grand Prix, do którego wrócił po czterech latach przerwy.

Zawody w Krsku charakteryzowały się brakiem walki na dystansie. W zdecydowanej większości biegów o kolejności na mecie decydował start i pierwszy wiraż.

Lindgren pokonał w finale Fredrika Lindgrena, Patryka Dudka oraz Jasona Doyle'a. Dudek zdobył pierwsze podium w karierze, finiszując jako trzeci, za Lindgrenem. Atakował Szweda, lecz nie zdołał go wyprzedzić.

Wcześniej Polak po trzech seriach był liderem tabeli wyników.

Niestety nie zachwycili pozostali trzej żużlowcy znad Wisły - Piotr Pawlicki, brązowy medalista poprzedniego sezonu Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski. Wszyscy odpadli po fazie zasadniczej, plasując się na pozycjach 10-12.

Ich los podzielił m. in. wicemistrz świata Tai Woffinden. Mistrz Greg Hancock odpadł w drugim półfinale, razem z Nielsem-Kristianem Iversenem. Zostali wyeliminowani przez Lindgrena i Vaculika.

W półfinale numer 1 najszybszy Dudek oraz Doyle pokonali reprezentanta gospodarzy Mateja Zagara i najlepszego po fazie zasadniczej byłego dwukrotnego mistrza Europy - Emila Sajfutdinowa, który jak Vaculik wrócił do Grand Prix po czteroletnim rozbracie.
Aktualny czempion Starego Kontynentu - Nicki Pedersen - uzbierał ledwie trzy punkty i znalazł się dopiero na 14. lokacie.

Po inauguracji sezonu klasyfikacji generalnej przewodzą wspólnie Vaculik i Lindgren. Mają po 16 punktów. Ich najbliższy rywal to Dudek, który zdobył dzisiaj 3 oczka mniej.