Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: GP Polski na PGE Narodowym dla Lindgrena, drugie miejsce Janowskiego

Żużel: GP Polski na PGE Narodowym dla Lindgrena, drugie miejsce Janowskiego

2017-05-13 - G. Filiks     Tagi: Żużel, SGP, Grand Prix, Janowski, Lindgren, Wyniki, Mistrzostwa Świata, Warszawa, Narodowy
Fredrik Lindgren wygrał żużlowe Grand Prix Polski na PGE Narodowym w Warszawie.

W emocjonującym turnieju Szwed pokonał w walce o zwycięstwo naszego Macieja Janowskiego. Podczas finałowego biegu Polak atakował rywala, lecz nie zdołał wydrzeć mu triumfu. Aczkolwiek zdobyli po tyle samo punktów.

Dzięki drugiej wygranej w karierze Lindgren został nowym liderem klasyfikacji generalnej sezonu 2017 indywidualnych Mistrzostw Świata w jeździe na żużlu.

Na najniższym stopniu podium stanął Australijczyk Jason Doyle. Ostatni w finale dojechał zwycięzca pierwszych tegorocznych zawodów Martin Vaculik.

Na półfinałach swój udział w rywalizacji zakończyli m. in. dwaj inni biało-czerwoni: zdobywca podium na inaugurację sezonu Patryk Dudek oraz Bartosz Zmarzlik.

Dudek był ostatni w pierwszym półfinale, Zmarzlik niestety zajął tę samą pozycję w drugim.

Drugiego półfinału razem ze Zmarzlikiem nie przebrnął ubiegłoroczny triumfator turnieju w Warszawie - Tai Woffinden.
W pierwszym obok Dudka odpadł Niels-Kristian Iversen.

Tymczasem Piotrowi Pawlickiemu do udziału w półfinałach zabrakło jednego punktu. Popularny "Piter" został wykluczony z szesnastego biegu za kontakt ze starszym bratem Przemysławem, startującym z "dziką kartą".

Przemysław Pawlicki z 3 uzbieranymi oczkami zajął przedostatnie miejsce, okazując się lepszy jedynie od Mateja Zagara.

Tylko jeden punkt więcej zdobył obrońca tytułu Greg Hancock. Nie zaimponowali też Nicki Pedersen, czy Emil Sajfutdinow.

Sajfutdinow stracił szansę na awans upadając w swoim ostatnim wyścigu.

W generalce Janowski oraz Dudek mają po 10 punktów mniej od Lindgrena i okupują lokaty 4-5.