Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Wielka Brytania drugim finalistą Drużynowego Pucharu Świata

Żużel: Wielka Brytania drugim finalistą Drużynowego Pucharu Świata

2017-07-01 - G. Filiks     Tagi: Wielka Brytania, DPŚ, Drużynowy Puchar Świata, Żużel
Wielka Brytania została drugim finalistą tegorocznej edycji Drużynowego Pucharu Świata w jeździe na żużlu.

Wyspiarze imponująco wygrali u siebie pierwszy półfinał. Wykorzystując znajomość toru w King's Lynn, pokonali faworyzowaną Australię mimo nieobecności swojej największej gwiazdy Taia Woffindena, który zrezygnował z występów w kadrze.

Po pięciu biegach Brytyjczycy byli niepokonani. Łącznie zwyciężyli 13 wyścigów. Ich zespół nie miał słabego ogniwa. Craig Cook zdobył 14 punktów, a Chris Harris, Steve Worrall i Robert Lambert po 13. Żaden z nich nigdy nie minął mety niżej niż na drugim miejscu.

Wielka Brytania zgromadziła razem 53 oczka, o 9 więcej niż Australia, która również wystartowała w poważnym osłabieniu. Nie mogła skorzystać z usług kontuzjowanego lidera klasyfikacji generalnej indywidualnych mistrzostw świata Jasona Doyle'a. Zastępujący go Max Fricke nie zachwycił. Nie wygrał żadnego biegu.

Australia przeszła do barażu razem z reprezentacją USA, która bez Grega Hancocka zebrała 15 punktów i pokonała o 2 oczka Czechy. Naszym południowym sąsiadom na nic się zdało zwycięstwo Vaclava Milika w ostatnim wyścigu.