Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Zagar zwycięzcą GP Polski w Gorzowie Wlkp. Zmarzlik najgorszy w finale

Żużel: Zagar zwycięzcą GP Polski w Gorzowie Wlkp. Zmarzlik najgorszy w finale

2015-08-29 - G. Filiks     Tagi: Polska, Żużel, Wyniki, Grand Prix, Zmarzlik, Zagar
Matej Zagar wygrał drugą tegoroczną edycję Grand Prix Polski w jeździe na żużlu, wyprzedzając w finale aktualnego mistrza świata Grega Hancocka.

Na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim triumfował zawodnik miejscowej Stali. To trzecie zwycięstwo Słoweńca w cyklu GP i drugie w sezonie 2015.

Zagar odebrał prowadzenie Hancockowi na trzecim okrążeniu, jadąc po szerokiej. Wygrał, choć był obolały po groźnym wypadku w 18. wyścigu z Jasonem Doyle oraz Nickim Pedersenem. Pedersen zajmujący drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, wycofał się po tej kraksie z zawodów.

Najniższy stopień podium zajął lider tabeli łącznej Tai Woffinden. Brytyjczyk zgromadził najwięcej punktów w turnieju i zwiększył przewagę nad Pedersenem z 13 do 24 oczek.

Woffinden zakończył fazę zasadniczą z kompletem zwycięstw. Znalazł pogromcę dopiero w półfinale. Okazał się nim Bartosz Zmarzlik.

Niestety, w finale nasz reprezentant finiszował ostatni. Młodzieżowiec Stali Gorzów, który ubiegłego roku zwyciężył zawody GP na stadionie swojej drużyny, na początku został założony przez Hancocka, a potem popełnił błąd na drugim łuku i spadł z drugiego na czwarte miejsce.
Pozostali Polacy zawiedli. Maciej Janowski, który w Gorzowie Wlkp. kilka tygodni temu pierwszy raz w karierze został Indywidualnym Mistrzem Polski, zajął dopiero 12. lokatę. Gromadząc tylko 5 punktów, wypadł w generalce z czołowej ósemki mającej zagwarantowany udział w IMŚ w następnym sezonie.

Pogrążony w kryzysie formy Krzysztof Kasprzak musiał zadowolić się jednym oczkiem. Tyle samo zdobył Adrian Cyfer, zastępujący w jednym biegu Pedersena.