Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  WTCC: Kierowcy Citroena krytykują układ nowego toru w Maroku
WTCC: Kierowcy Citroena krytykują układ nowego toru w Maroku

WTCC: Kierowcy Citroena krytykują układ nowego toru w Maroku

2016-05-05 - G. Filiks     Tagi: WTCC, Muller, Marrakesz, Lopez, Maroko
Jose Maria Lopez broniący tytułu w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych oraz jego zespołowy partner z Citroena - Yvan Muller obawiają się, że nowy tor w Maroku, na którym WTCC zadebiutuje tego weekendu, jest za wolny, za krótki i nie będzie można na nim wyprzedzać.

Wcześniej WTCC startowało w Marrakeszu na szybkiej pętli ulicznej, charakteryzującej się długimi prostymi, szykanami i ciasnymi nawrotami. Nazwana kiedyś "Monzą bez poboczy" przez trzykrotnego czempiona serii Andy'ego Priaulxa, była darzona dużą sympatią kierowców. Po gruntownej przebudowie ma mniej niż 3 kilometry, a przy tym 14 zakrętów.

„Po przygotowaniach w symulatorze mam wrażenie, że nowy tor będzie bardzo wolny". - mówił Lopez. „Nie rozpędzimy się bardziej niż do 200 km/h i naprawdę nie mogę dostrzec jakichkolwiek dobrych miejsc na wyprzedzanie. Trasa wydaje się wąska i pozbawiona szerokich wiraży, gdzie mógłbyś wcisnąć się rywalowi".

„Jest mi smutno, że proste zostały tak bardzo skrócone".
- powiedział Muller. „Nigdy nie wrzucimy szóstego biegu, może nawet nie będziemy używać piątego". „Na papierze wydaje się, że szanse na wyprzedzanie będa ograniczone, aczkolwiek wstrzymam się z oceną do momentu, gdy zobaczę tor na własne oczy".Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WTCC: Kierowcy Citroena krytykują układ nowego toru w Maroku