Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  24h Le Mans: Drugie z rzędu zwycięstwo Janiego w kwalifikacjach
24h Le Mans: Drugie z rzędu zwycięstwo Janiego w kwalifikacjach

Neel Jani drugi raz z rzędu wygrał kwalifikacje do 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Kierowca Porsche sięgnął po pole positon mimo uzyskania czasu o prawie trzy sekundy gorszego niż zeszłego roku - 3:19,733.Porsche zajmie jutro cały pierwszy rząd startowy, ponieważ drugie miejsce wywalczył Timo Bernhard, wolniejszy od Janiego o 0,470 sekundy. W drugiej linii ustawią się dwie Toyoty, w trzeciej dwa Audi.

O obsadzie pozycji zadecydowała pierwsza z trzech czasówek, rozegrana środowego wieczoru. Pozostałe dwie, przeprowadzone w czwartek, zakłóciły opady deszczu.

W kategorii LMP2 górą był Rene Rast w protytypie Oreca wystawianym przez zespół G-Drive Racing. W GTE Pro triumfował Dirk Muller dosiadający Forda GT. Amerykański wóz zajął cztery z pięciu czołowych miejsc.
24h Le Mans: Drugie z rzędu zwycięstwo Janiego w kwalifikacjach24h Le Mans: Drugie z rzędu zwycięstwo Janiego w kwalifikacjach
W GTE Am wygrał Rob Bell w Ferrari 458 Italia.

Pełne wyniki kwalifikacji znajdziecie TUTAJ.

Jutrzejszy start wyścigu o godzinie 15:00. Zawody najprawdopodobniej będzie można oglądać na żywo na V10.pl.