Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Basz juniorem Lamborghini
Basz juniorem Lamborghini

Basz juniorem Lamborghini

2018-05-16 - G. Filiks     Tagi: Lamborghini Super Trofeo, Lamborghini, Basz
Zwycięstwo podczas debiutu w Lamborghini Super Trofeo Europe i niezła jazda w Lamborghini Super Trofeo North America sprawiły, że Karol Basz przykuł uwagę nie tylko kibiców, ale także marki Lamborghini. Polak został jednym z 21 zawodników, którzy w sezonie 2018 będą pod skrzydłami włoskiej marki.
Basz juniorem LamborghiniBasz juniorem Lamborghini
Rola juniora Lamborghini to nie tylko ogromne wyróżnienie, lecz również nieocenione wsparcie, które ułatwi dalszą rywalizację w serii Super Trofeo Europe. Zawodnicy objęci programem będą mogli korzystać z porad ekspertów producenta aut z Sant'Agata Bolognese w zakresie testów oraz ustawień samochodu, a także treningów fitness oraz komunikacji z mediami. Ponadto każdy z kierowców będzie miał bezpośredni dostęp do fabryki, w której powstają wyścigowe Huracany Super Trofeo Evo, aby poszerzyć swoją wiedzę techniczną i być w stałym kontakcie z inżynierami Lamborghini.

Nie jest również tajemnicą, że program juniorski ma za zadanie wyłonić przyszłych fabrycznych kierowców marki. Dlatego też udział w nim i osiągane dobre wyniki mogą w przyszłości zaowocować jeszcze ściślejszą współpracą z Lamborghini i reprezentowaniem marki w wyścigach na całym świecie.
Basz juniorem LamborghiniBasz juniorem Lamborghini
Kolejna okazja do osiągania dobrych wyników będzie już w najbliższy weekend, kiedy to Basz wystartuje w duecie z Vito Postiglione w drugiej rundzie Lamborghini Super Trofeo Europe na torze Silverstone.

„Czuję się zaszczycony tym, że znalazłem się w programie juniorskim Lamborghini. Zaufanie jakim obdarza mnie włoska marka jeszcze bardziej motywuje, a jej wsparcie pozwoli na osiąganie jeszcze lepszych wyników. Już podczas kolejnej rundy damy z siebie wszystko, aby nie zawieźć oczekiwań zarówno kibiców, jak i moich partnerów. Trzymajcie kciuki!"
- powiedział Basz.


„Jesteśmy zadowoleni z szansy jaką Karol otrzymał od Lamborghini, gdyż pozwoli to na dalszy rozwój jego talentu. To wspaniała okazja, jednak teraz koncentrujemy się na Silverstone, które ugości zmagania Super Trofeo już w ten weekend. To piękny i wymagający tor, jednak Karol dobrze przygotowywał się na symulatorze, jak i fizycznie. Jesteśmy pewni, ze wraz z Vito Postiglione i ekipą Imperiale Racing będzie w stanie walczyć o czołowe pozycje".
- powiedzieli menedżerowie byłego mistrza świata w kartingu, Giovanni Minardi i Alberto Tonti.
Basz juniorem LamborghiniBasz juniorem Lamborghini

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
DiRT Rally 2.0 - omówienie notatek pilota


źródło: informacja prasowa / info własne

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Basz juniorem Lamborghini

Basz juniorem Lamborghini
daro123 2018-05-18 08:51
Karol jest wspierany przez Roberta Kubice, myślę że po to ostatnio Robert odwiedził siedzibę Lamborghini
Galerie zdjęć
Newsletter