Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Basz liderem Lamborghini Super Trofeo Europe
Karol Basz w Lamborghini Super Trofeo Europe

Starty Polaków w weekend: Basz liderem Lamborghini Super Trofeo Europe

Minionego weekendu Łukasz Pieniążek zaliczył kolejny start w WRC 2. Innym Polakiem, który rywalizował w sportach motorowych na arenie międzynarodowej, był chociażby Karol Basz. Były mistrz świata w kartingu objął prowadzenie w pucharze wyścigowym Lamborghini Super Trofeo Europe.

Basz debiutował na torze Spa-Francorchamps. W kwalifikacjach zajął 6. miejsce. Z kolei jego zmiennik Vito Postiglione okazał się najszybszy.

W pierwszych zawodach Postiglione po starcie z pole position został obrócony. Włoch spadł na odległą pozycję. Jednak razem z Baszem imponująco odrabiali straty i jeszcze uplasowali się na 4. lokacie. W drugim wyścigu, rozpoczętym na wilgotnej nawierzchni i przerwanym po dramatycznym wypadku lidera Fredrika Blomstedta, zdobyli najniższy stopień podium.

Basz i Postiglione teraz przewodzą klasyfikacji generalnej klasy Pro z przewagą 9 punktów.

Lewandowski dominował

Oprócz Basza w wyścigach Lamborghini Super Trofeo Europe wzięli udział jeszcze trzej inni Polacy: Andrzej Lewandowski, Grzegorz Moczulski oraz Mariusz Urbański.
Lewandowski razem ze swoim amerykańskim zmiennikiem Augustem MacBethem zdominował zmagania w klasie AM. Byli najlepsi w kwalifikacjach i obu wyścigach.

W tabeli łącznej sezonu nasz rodak prowadzi z przewagą 3 oczek.

Błażusiak nie ukończył Red Bull Romaniacs

Tadeusz Błażusiak nie ukończył czwartej rundy World Enduro Super Series - zawodów Red Bull Romaniacs.

Utytułowany Polak walczył w czołówce hardkorowej rumuńskiej imprezy, ale wycofał się przez zatrucie pokarmowe.W klasyfikacji generalnej sezonu reprezentant KTM jest ósmy. Kolejną eliminacją WESS będzie we wrześniu polskie Red Bull 111 Megawatt.

Polski zespół w Suzuka 8 Hours

Wójcik Racing Team jako pierwszy polski zespół wziął udział w prestiżowym, 8-godzinnym wyścigu motocyklowym na japońskim torze Suzuka, rundzie motocyklowych mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych.

Ekipa wystawiła braci Pawła i Marka Szkopków oraz Pawła Górkę. Dosiadając Yamahę R1, polskie trio zajęło 25. miejsce na 49 sklasyfikowanych załóg.Zespół znad Wisły pokonał w częściowo mokrych zawodach 187 okrążeń. Do zwycięzców zabrakło mu 12 kółek.

Była to końcowa eliminacja sezonu 2017/2018. W klasyfikacji generalnej Wójcik Racing Team uplasował się na 37. pozycji, dzięki punktom wywalczonym na Słowacji.

Na 44. lokacie widnieje inna polska ekipa - Team LRP Poland. Ona nie wystartowała w Japonii.