Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Janosz mistrzem azjatyckiej edycji Lamborghini Super Trofeo
Artur Janosz w Lamborghini Super Trofeo Asia

Starty Polaków w weekend: Janosz mistrzem azjatyckiej edycji Lamborghini Super Trofeo

2018-11-19 - .     Tagi: Basz, Janosz, Lamborghini Super Trofeo, Lewandowski
W zeszłym tygodniu kilku polskich kierowców wystartowało na włoskim torze Vallelunga w końcowych rundach kontynentalnych pucharów Lamborghini Super Trofeo, a następnie w Światowym Finale. Najlepiej poradził sobie Artur Janosz, który zdobył mistrzostwo azjatyckiej edycji cyklu.

Nasz rodak tym samym poprawił wynik sprzed roku, kiedy to został wicemistrzem. Żeby być precyzyjnym, Janosz sięgnął po tytuł tak naprawdę w piątek, czyli jeszcze przed weekendem. Lamborghini miało tyle zawodów do rozegrania, że kierowcy ścigali się przez trzy dni.

25-latek zaczął pechowo. Na treningu uderzył swoim Huracanem w barierę - tak niefortunnie, że w samochodzie trzeba było wymieniać silnik. Musiał przez to wspólnie ze zmiennikiem Andreą Amicim ominąć kwalifikacje. Dlatego dzień później polsko-włoski duet ruszał do wyścigów z końca stawki. Mimo tego w pierwszych zawodach Janosz oraz Amici wywalczyli najniższy stopień podium - i już wtedy zapewnili sobie upragnione mistrzostwo.

W drugim wyścigu przebili się z kolei na piąte miejsce.

W walce o tytuł pokonali o 21 punktów drugą najlepszą załogę.

Gratulujemy!
Basz wicemistrzem w Europie

Tymczasem Karol Basz nie zdołał zdobyć mistrzostwa w europejskiej edycji pucharu. Były czempion globu w kartingu przystępował do zmagań we Włoszech jako lider klasyfikacji generalnej sezonu, ale ostatecznie musiał zadowolić się wicemistrzostwem.Polakowi zwyczajnie się nie poszczęściło. W pierwszym wyścigu jego włoski zmiennik Vito Postiglione dostał karę przejazdu przez aleję serwisową za kolizję, przez co zajęli tylko dziewiąte miejsce.

Drugich zawodów w ogóle nie ukończyli. Przyczyną była uszkodzona półoś w aucie.

Lewandowski wicemistrzem w klasie AM

Drugie miejsce w końcowej tabeli Lamborghini Super Trofeo Europe zajął także Andrzej Lewandowski. Tyle, że w niższej klasie - AM.

Płocczanin nie zdołał obronić mistrzostwa zdobytego przed rokiem. Zawinił jego 66-letni zmiennik Piero Necchi. W pierwszym wyścigu Włoch uderzył w bandę, urwał koło i nie pojechał dalej.Jakby tego było mało, przez wypadek Lewandowski stracił wywalczone wcześniej pole position do drugich zawodów. Zdecydowano o wymianie samochodu, dlatego zamiast z czoła stawki, wystartował z ostatniego pola. Skończyło się siódmą lokatą na mecie.

Lewandowski przegrał pojedynek o tytuł różnicą dwóch punktów.

Podium Janosza w Światowym Finale

Janosz osiągnął jeszcze jeden sukces, zdobywając razem z Amicim najniższy stopień podium w drugim wyścigu klas Pro i Pro-Am podczas Światowego Finału.W pierwszych zawodach po przygodach zajęli ósme miejsce.

Wielkiego pecha mieli znowu Basz i Lewandowski.

Basz w sobotę wyjechał poza tor, aby nie uderzyć w kierowcę, który się przed nim obracał. Wycieczka na pobocze doprowadziła do zatkania trawą chłodnicy w samochodzie, a w efekcie do przegrzania silnika. Dlatego 27-latek nie ukończył pierwszego wyścigu - i nie wystartował w drugim.

Z kolei Lewandowski (debiutujący w klasie Pro-Am) rywalizował w sobotę na czele stawki, lecz wpadł na bandę.

W niedzielę po problemach z autem zajął dziewiętnaste miejsce.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MXGP 2019 w pierwszym zwiastunie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Starty Polaków w weekend: Janosz mistrzem azjatyckiej edycji Lamborghini Super Trofeo

Galerie zdjęć
Newsletter