Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Euroformula Open: Janosz wraca na fotel lidera po drugiej pozycji na Hungaroringu!
Euroformula Open, Hungaroring 2014

2014-07-06 - P. Krupka     Tagi: Janosz, Euroformula Open
To był bez wątpienia weekend polskiego kierowcy: Artur Janosz wygrał sesje kwalifikacyjne, pierwszy wyścig, w drugim uplasował się na podium oraz wrócił na fotel lidera Euroformula Open.

Było to już szóste podium młodego zawodnika w tym sezonie. Wyścig wygrał Alex Palou, a trzeci był Konstantin Tereszczenko. Sandy Stuvik, który jest partnerem zespołowym Janosza i do drugiego wyścigu przystępował jako lider cyklu, musiał się wycofać po przejechaniu sześciu okrążeń.

Janosz po rundzie na Węgrzech ma na koncie 138 punktów. 135 oczek zebrał Stuvik, a Alex Palou ma ich 131. Poza bardzo zaciętą trójką kolejni zawodnicy nie liczą się w walce o mistrzostwo. Najlepszy z reszty stawki ma 53 punkty.