Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Karkosik czwarty w Euroformule Open
Alex Karkosik w Euroformule Open

Podsumowanie startów Polaków w weekend: Karkosik czwarty w Euroformule Open

Alex Karkosik minionego weekendu zdobył swój drugi najlepszy wynik w Euroformule Open.

Mistrz Formuły Gulf startował na słynnym torze Monza we Włoszech. Do obu wyścigów wywalczył 5. pole startowe.

W pierwszych zawodach Polak niestety popełnił błąd i uplasował się poza punktowaną dziesiątką - na 11. miejscu.
Alex Karkosik w Euroformule OpenAlex Karkosik
Karkosik jednak odbił sobie to niepowodzenie następnego dnia, kończąc drugie zawody na 4. pozycji.

„Oba wyścigi we Włoszech upłynęły pod znakiem chyba najostrzejszej walki w tym sezonie". - powiedział po zakończeniu zmagań.

W klasyfikacji generalnej jest teraz 8.

Kaczmarski ostatni w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata

Martin Kaczmarski zajął ostatnie, 22. miejsce w przedostatniej rundzie Rallycrossowych Mistrzostw Świata, rozegranej w Niemczech.
Martin Kaczmarski w rallycrossieMartin Kaczmarski
Kierowca Forda Fiesty przez problem z samochodem opuścił jedną z czterech części kwalifikacji. W innych jak zwykle nie błyszczał, aczkolwiek w jednym z wyścigów zajął drugie miejsce.

Powrót Broniszewskiego w Blancpain GT Series

Michał Broniszewski, który opuścił dwie rundy Blancpain GT Series, wrócił na finał sezonu tego cyklu, zorganizowany na torze Barcelona-Catalunya.
Polak dosiadając Ferrari 488 GT3 wspólnie z włoskim zmiennikiem Giacomo Piccinim zajął 28. miejsce ogólnie i 8. w klasie Pro-Am Cup.

W Hiszpanii wystartował jeszcze jeden Polak - Artur Janosz. Były wicemistrz Euroformuły Open poprowadził Lamborghini Huracana GT3. Tworząc załogę z Niemcem Nicolasem Pohlerem i Włochem Fabrizio Crestanim został sklasyfikowany trzy oczka wyżej od Broniszewskiego. Obaj stracili okrążenie do zwycięzców wyścigu.
Artur Janosz w Blancpain GT SeriesMichał Broniszewski w Blancpain GT Series
Lukas zadebiutował w International GT Open

Na Monzy poza Karkosikiem i Polakami startującymi w Kia Lotos Race wystąpił jeszcze jeden kierowca znad Wisły - Robert Lukas. Bielszczanin znany z rywalizacji w Porsche Supercup zadebiutował w serii International GT Open.

Lukas poprowadził Porsche 991 GT3 R zespołu ojca (Lukas Motorsport). Jego zmiennikiem był Zeljko Drmic.
Robert Lukas w International GT OpenRobert Lukas
W sobotnim wyścigu zajęli 15. miejsce ogólnie i 7. w klasie Pro-Am. W niedzielę podskoczyli o jedną pozycję w klasyfikacji łącznej, a w swojej kategorii powtórzyli wynik z pierwszych zawodów.