Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Rdest dalej wiceliderką Audi Sport TT Cup
Gosia Rdest w Audi Sport TT Cup

Gosia Rdest minionego weekendu utrzymała drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Audi Sport TT Cup.

Po dwóch drugich miejscach na inaugurację sezonu, tym razem Polka nie stanęła na podium, ale i tak ma powody do radości.

Puchar Audi TT gościł na torze Nurburgring. Rdest najpierw zajęła przeciętne 7. miejsce w kwalifikacjach, ale potem awansowała na 5. lokatę w pierwszym wyścigu, a następnie wywalczyła 4. pozycję w drugim. W obu zaimponowała startem.
Gosia Rdest w Audi Sport TT CupGosia Rdest
Pierwsze zawody przerwano po tym, jak jeden z kierowców potężnie rozbił się o barierę i ją uszkodził. Jako że nie pokonano 50% dystansu, nikt nie otrzymał punktów.

W tabeli łącznej Rdest nadal ustępuje Brytyjczykowi Philipowi Ellisowi, który wygrał drugi wyścig i niestety zwiększył przewagę nad naszą rodaczką do 17 oczek.

Lukas siódmy w Porsche Supercup

Robert Lukas zajął 7. miejsce w kwalifikacjach i wyścigu Porsche Supercup na ulicach Monako.
Robert Lukas w Porsche SupercupRobert Lukas
Zawody nie udały się natomiast Igorowi Waliłce, który po wywalczeniu w czasówce 10. pozycji, następnego dnia został uderzony przez jednego z rywali i nie osiągnął mety.

Trzeci Polak Piotr Parys nie wziął udziału w zmaganiach, wyeliminowany przez chorobę.

W punktacji Lukas jest 5.

Karkosik ósmy w Euroformule Open

Alex Karkosik zajął 8. pozycję w pierwszym wyścigu Euroformuły Open na nieznanym mu wcześniej słynnym torze Spa-Francorchamps.

Mógł być wyżej, gdyby nie został wypchnięty przez rywala i nie przeleciał w powietrzu na kultowym zakręcie Eau Rouge po odbiciu się od krawężnika. Twarde lądowanie uszkodziło bolid 16-latka.
Alex KarkosikAlex Karkosik w Euroformule Open
W drugich zawodach stracił 10. miejsce w efekcie stłuczki w ostatniej szykanie.

W generalce plasuje się na 13. lokacie, z 5 oczkami na koncie.

Kaczmarski złapał kapcia w WRX

Martin Kaczmarski (Ford Fiesta RX) został sklasyfikowany na odległym 22. miejscu podczas rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata na brytyjskim torze Lydden Hill.
Martin KaczmarskiMartin Kaczmarski w WRX
Szanse na lepszy wynik przekreśliło przebicie opony w trzeciej sesji kwalifikacyjnej.

Pankiewicz zamyka drugą dziesiątkę w Formule Renault 2.0 Eurocup

Julia Pankiewicz po starcie z 27. pola zdobyła 20. miejsce w drugim wyścigu Formuły Renault 2.0 Eurocup w Monako.