Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Euroformuła Open: Waliłko czwarty w niedzielnych kwalifikacjach na Monzy
Euroformuła Open: Waliłko czwarty w niedzielnych kwalifikacjach na Monzy

2015-10-04 - G. Filiks     Tagi: Monza, Waliłko, Włochy, Euroformula Open, Ptak, Euroformuła Open
Igor Waliłko zajął świetne 4. miejsce w kwalifikacjach Euroformuły Open do niedzielnego wyścigu na słynnym torze Monza.

Polak wyrównał swój najlepszy wynik w czasówce w historii występów w tej serii. Już startował z czwartego pola... podczas poprzedniej rundy na Spa miesiąc temu.

Dzisiejsze kwalifikacje we Włoszech jak wczorajsze były mokre. Waliłko uzyskał rezultat 2:00,214 i przegrał 0,8 sekundy z najszybszym Konstantinem Tereszczenko z Rosji, który w ostatniej chwili nie pozwolił zespołowemu partnerowi naszego rodaka Damiano Fioravantiemu z Włoch zdobyć pierwszego pole position w Euroformule Open.

Waliłce zabrakło bardzo niewiele, by wywalczyć nawet 3. pozycję - dokładnie 0,033 sekundy. O tyle szybszy był od niego Kantadhee Kusiri. Tajlandczykowi skasowano najlepszy czas za przekroczenie granic toru wszystkimi czterema kołami.

O ile w sobotę ani Waliłko, ani drugi Polak - Antoni Ptak nie rozpoczynał wyścigu w czołowej dziesiątce, o tyle dziś dostali się do niej obaj. Ptak zajął właśnie 10. lokatę, ze stratą 1,878 sekundy do Tereszczenki.