Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Euroformuła Open: Waliłko drugi wśród debiutantów na Monzy, Ptak odpadł
Euroformuła Open: Waliłko drugi wśród debiutantów na Monzy, Ptak odpadł

2015-10-03 - G. Filiks     Tagi: Monza, Wyniki, Waliłko, Włochy, Euroformula Open, Ptak, Euroformuła Open
Igor Waliłko mimo problemów na pierwszym okrążeniu ukończył sobotni wyścig Euroformuły Open na torze Monza jako drugi wśród debiutantów, ponownie stając na podium „Rookie Trophy".

Polak jednocześnie był 7. ogólnie, choć po starcie z jedenastego pola w pewnym momencie jechał dopiero na szesnastej pozycji.

Waliłko zwiedził żwirowe pobocze na kółku otwierającym zawody, ale przez pozostałe piętnaście okrążeń przebił się aż o dziewięć lokat. Pomogły liczne odpadnięcia rywali - na 20 kierowców, metę osiągnęło 14. Ostatecznie nasz rodak finiszował 16,428 sekundy za zwycięzcą Vitorem Baptistą. Brazylijczyk, który jest zespołowym partnerem Igora w teamie RP Motorsport, triumfował czwarty raz z rzędu i umocnił się na fotelu lidera klasyfikacji generalnej.

Spośród tegorocznych debiutantów lepiej od Waliłki poradził sobie jedynie Diego Menchaca. Meksykanin zajął 4. pozycję, meldując się na mecie wcześniej o niespełna półtorej sekundy.

Niestety wyścig nie wyszedł drugiemu Polakowi - Antoniemu Ptakowi. Ruszając jako szesnasty, uczestniczył w stłuczce w pierwszej szykanie na pierwszym okrążeniu i nie ukończył zmagań.