Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Euroformuła Open: Waliłko i Ptak poza TOP 10 w mokrych kwalifikacjach na Monzy
Euroformuła Open: Waliłko i Ptak poza TOP 10 w mokrych kwalifikacjach na Monzy

2015-10-03 - G. Filiks     Tagi: Włochy, Monza, Waliłko, Euroformula Open, Ptak, Euroformuła Open
Igor Waliłko i Antoni Ptak obaj wystartują poza czołową dziesiątką do sobotniego wyścigu Euroformuły Open na słynnym torze Monza, po trudnej przeprawie w mokrych kwalifikacjach.

Przez 30 minut czasówki nie padał deszcz, ale po wcześniejszej ulewie nawierzchnia do końca nie wyschła na tyle, by można było założyć opony typu slick. Waliłko uzyskał czas 2:03,177 i zajął 11. miejsce, Ptak uplasował się na 16. pozycji z rezultatem gorszym o niecałą sekundę.

Pole position rzutem na taśmę zdobył Yu Kanamaru z Japonii, ustanawiając wynik 2:02,092 i przebijając o mniej niż 0,1 sekundy lidera klasyfikacji generalnej Vitora Baptistę z Brazylii.