Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP2: Valsecchi wygrywa po raz pierwszy od dwóch lat
GP2: Valsecchi wygrywa po raz pierwszy od dwóch lat

2010-11-14 - M. Zabolski     Tagi: Abu Zabi, Yas Marina, GP2, Valsecchi
Włoch Davide Valsecchi zwyciężył finałowy wyścig sezonu GP2 Series w Abu Zabi. 23-latek z iSport zaliczył znakomity start do wyścigu z czwartego pola.

- Dziś było perfekcyjnie! - cieszył się Davide Valsecchi. - Byliśmy wystarczająco szybcy, aby wyrobić sobie dużą przewagę i wygrać - dodał. Będący na pole position Czech, Josef Kral zaliczył kiepski start, co pozwoliło Valsecchiemu znaleźć się za Romainem Grosjeanem i Luizem Razią. Brazylijczyk wyjechał jednak nieco poza tor na pierwszy zakręcie, a na kolejnym Włoch poradził sobie z byłem kierowcą Renault F1 Team.

Ostatecznie ze Szwajcarem poradził sobie także Razia, który nadrobił czas do lidera, ale finiszował jako drugi o 0,925 sekundy za Valsecchim. - Wiedziałem, że start do wyścigu będzie kluczowy jeśli chodzi o zwycięstwo - przyznał Luiz Razia. - Ruszyłem dobrze, ale potem zbytnio opóźniłem hamowanie w pierwszym zakręcie i straciłem pozycję na rzecz Valsecchiego - wyjaśnił.

Wczorajszy zwycięzca, Sergio Perez zaliczył kraksę po nieudanym manewrze wyprzedzania Sama Birda na piątym kółku (zobacz wideo powyżej). Meksykanin, który w przyszłym sezonie będzie jeździć w Sauberze F1, wjechał w Brytyjczyka w zakręcie nr 8, wyrzucając go w powietrze.
Kolejny nieudany wyścig zanotował tegoroczny triumfator serii GP2, Pastor Maldonado. Wenezuelczyk nie zdobył punktów już szósty raz z rzędu, dziś startując z 17. pola.