Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Janosz zamienia jednomiejscowy bolid na Lamborghini
Janosz zamienia jednomiejscowy bolid na Lamborghini

2017-04-02 - G. Filiks     Tagi: Janosz, Lamborghini Super Trofeo
Artur Janosz zakończył karierę w wyścigach jednomiejscowych bolidów i zapowiedział próbę podboju zawodów samochodów GT.

W 2014 roku Polak został wicemistrzem Euroformuły Open i awansował do serii GP3, ale tam przez dwa sezony startów ani razu nie stanął na podium.

Dzisiaj poinformował, że tak jak Jan Kisiel przechodzi na 2017 rok do Lamborghini Super Trofeo. Z tym, że weźmie udział nie w europejskiej, a azjatyckiej edycji pucharu. Jej nowy sezon ruszy w dniach 7-9 kwietnia na malezyjskim torze Sepang.
Janosz zamienia jednomiejscowy bolid na LamborghiniJanosz zamienia jednomiejscowy bolid na Lamborghini
Janosz już ma na koncie sukces za kierownicą Lamborghini Huracana GT3. W listopadzie ubiegłego roku wspólnie z Nathanaelem Berthonem i Nicolą de Marco zajął nim 3. miejsce w 6h di Roma na torze Vallelunga. Później jeszcze uczestniczył w finałowej eliminacji Lamborghini Super Trofeo Europe na pętli Ricardo Tormo pod Walencją.

Ostateczny cel kierowcy z Pszczyny to start w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC), którego jedną z rund jest 24-godzinny wyścig Le Mans. Chce zadebiutować w najbardziej prestiżowych zawodach długodystansowych globu w roku 2019.