Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Karting: Basz wygrał z Schumacherem
Karting: Basz wygrał z Schumacherem

2017-03-06 - G. Filiks     Tagi: Basz, Schumacher, Trulli, Karting, WSK Super Master Series
Karol Basz przyzwyczaił nas do wielkich zwycięstw w kartingu. Były mistrz świata tym razem nie wygrał, ale i tak odniósł interesujący sukces, pokonując nazwisko Schumacher.

Minionego weekendu 25-letni Polak wziął udział w drugiej rundzie WSK Super Master Series, rozegranej na torze Siedmiu Jezior we włoskim Castelletto.

Basz jak zwykle prezentował świetne tempo w kategorii OK - między innymi okazał się najlepszy w pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym - jednak błąd związany z niedowagą gokarta o 200 gramów sprawił, że przed niedzielą miał dopiero 17. pole startowe.
Karting: Basz wygrał z SchumacheremKarting: Basz wygrał z Schumacherem
Jednak przebił się na 5. pozycję w prefinale A.

W finale walczył między innymi z Davidem Schumacherem, synem Ralfa Schumachera i bratankiem Michaela Schumachera. 15-letni Niemiec przegrał o nieco ponad sekundę z naszym rodakiem, który finiszował zaraz za podium, jako czwarty.

Dodajmy, że podczas tych samych zawodów można było oglądać Enzo Trullego, syna Jarno Trullego. 11-letni Włoch ukończył na 19. lokacie finał klasy Mini.