Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w miniony weekend: Czaczyk wicemistrzem Amerykańskiej Formuły 4
Konrad Czaczyk

Konrad Czaczyk został wicemistrzem Amerykańskiej Formuły 4 w pierwszym sezonie jej rozgrywania.

Polsko-amerykański kierowca zgromadził 224 punkty i przegrał o 57 z Cameronem Dasem, który zwyciężył 9 z 15 wyścigów.

Czaczyk wygrał trzy pierwsze zawody na torze Mid-Ohio Sports Car Course. Podczas finałowej rundy mistrzostw, zorganizowanej na pętli Homestead-Miami Speedway, najpierw zajął 3. miejsce w kwalifikacjach, następnie dwukrotnie finiszował jako 2. i raz jako 4. Ostatnie zawody były jednymi z zaledwie czterech, których nie ukończył na podium.

Dreszer wicemistrzem GT4 European Series

Po tytuł wicemistrza sięgnął również Maciej Dreszer - w cyklu GT4 European Series.

Nasz rodak tworząc duet z norweskim kierowcą Madsem Siljehaugiem za sterami KTM-a X-Bow GT4, zgromadził razem z nim 112,5 punktu, o 21 mniej niż najlepsi Peter Terting i Jorg Viebahn z Niemiec, którzy dosiadali Porsche Cayman PRO4 GT4. Podczas końcowej eliminacji sezonu, rozegranej na torze Zandvoort, Dreszer oraz Siljehaug odnieśli pierwsze zwycięstwo i awansowali w generalce o trzy pozycje.

Triumf był w dużej mierze zasługą Norwega, który po przejęciu pojazdu od Dreszera przebił się nim na pierwsze miejsce z piątego.
W drugim wyścigu Maciek i Mads stanęli na najniższym stopniu podium.

Z pozostałych siedmiu załóg samochodów KTM, jeszcze tylko jedna uplasowała się w czołowej dziesiątce punktacji - na 8. pozycji.

Śmiechowski blisko mistrzostwa VdeV Endurance Series

Jakub Śmiechowski jest o krok od zdobycia mistrzostwa VdeV Endurance Series, po udanym występie w przedostatniej rundzie sezonu na torze Magny-Cours.Były czempion BOSS GP startujący wspólnie z niemieckim zawodnikiem Martinem Hippe za kierownicą Ligiera JS P3 polskiego zespołu Inter Europol Competition, zaczynał 4-godzinny wyścig dopiero z jedenastej pozycji, ale oznaczony numerem 13 samochód wjechał na metę jako drugi - i pierwszy w kategorii LMP3.