Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w miniony weekend: Jeden punkt Ptaka w Euroformule Open
Antoni Ptak w Euroformule Open

2016-10-31 - G. Filiks     Tagi: WSBK, Szkopek, Euroformuła Open, Ptak
Antoni Ptak musiał zadowolić się zdobyciem tylko jednego punktu w przedostatniej tegorocznej rundzie Euroformuły Open, rozegranej minionego weekendu na hiszpańskim torze Jerez.

Polak przez cały weekend plasował się poza czołówką.

W sobotnich kwalifikacjach zajął 13. miejsce. W wyścigu poprawił się o dwie pozycje. Jedenasta lokata dała mu jedno oczko, ponieważ przegrał z jednym z kierowców niezaliczanych do klasyfikacji generalnej.
Antoni Ptak w Euroformule OpenAntoni Ptak
W niedzielę był 14. w czasówce. W zawodach jechał jedno miejsce wyżej... i odpadł w połowie dystansu, wyeliminowany przez problem z pompą paliwa.

Mimo tego Ptak zachował 6. pozycję w tabeli łącznej. Ale ma już tylko dwa punkty przewagi nad Tanartem Sathienthirakulem, zespołowym partnerem z RP Motorsport.

Finałowa eliminacja cyklu w następny weekend na pętli Barcelona-Catalunya.

Powrót Szkopka do WSBK

Paweł Szkopek nie zdołał zapunktować w końcowej rundzie Mistrzostw Świata Superbike, rozegranej przy sztucznym oświetleniu na torze Losail w Katarze.

Motocyklowy mistrz Polski wrócił do serii WSBK po ominięciu dwóch poprzednich eliminacji. Ale Yamaha R1 słabego zespołu Toth nie pozwoliła mu powalczyć o jakąkolwiek stawkę.
Paweł SzkopekPaweł Szkopek w WSBK
Szkopkowi spaliło się sprzęgło na trzecim treningu, a w kwalifikacjach 41-latek upadł przez zbytnie obniżenie jednośladu i dotknięcie silnikiem do asfaltu.

Przez to nie wziął udziału w pierwszych zawodach. W drugich po starcie z 23. pola finiszował jako 20. - czyli ostatni.
W generalce po opuszczeniu 12 z 26 wyścigów uplasował się na 29. pozycji, z 3 punktami na koncie.