Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w miniony weekend: Najlepszy sezon Lukasa w Porsche Supercup
Robert Lukas w Porsche Supercup

Robert Lukas ostatniego weekendu zakończył swój najlepszy sezon w siedmioletniej historii startów w Porsche Supercup, pucharu towarzyszącego eliminacjom Formuły 1.

28-latek wziął udział w podwójnej rundzie na torze Circuit of the Americas w Stanach Zjednoczonych, podczas której zdołał zdobyć kolejne podium i zająć 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Lukas zaczął od czwartej pozycji w kwalifikacjach. W tabeli drugich najlepszych czasów, decydujących o ustawieniu na starcie drugich zawodów, był jeszcze jedną lokatę wyżej.
Robert Lukas w Porsche SupercupRobert Lukas
W sobotnim wyścigu awansował na najniższy stopień podium korzystając na awarii prowadzącego Matteo Cairoliego.

W niedzielę spadł na starcie z miejsca trzeciego na piąte, ale szybko odzyskał jedną pozycję od Svena Mullera, który na mecie został mistrzem cyklu.

Podium w Teksasie było drugim Lukasa w sezonie 2016, po drugim miejscu na węgierskim Hungaroringu.

Najlepszy start Śmiechowskiego w ELMS

Tymczasem Jakub Śmiechowski uczestniczył w końcowej rundzie European Le Mans Series - i zaliczył najbardziej udany występ w sezonie.

Były mistrz BOSS GP razem z niemieckim zmiennikiem Jensem Petersenem zajął Ligierem JS P3 polskiego zespołu Inter Europol Competition piąte miejsce w klasie LMP3 w 4-godzinnym wyścigu na portugalskim torze Estoril. Ogólnie uplasowali się na dwunastej lokacie. Przejechali 137 okrążeń, o 3 mniej niż triumfator w LMP3 i o 8 mniej niż zwycięzca w LMP2.
Jakub Śmiechowski w ELMSJakub Śmiechowski
Śmiechowski oraz Petersen zaimponowali choć znów mieli odległą pozycję startową - w mokrych kwalifikacjach Jakub zajął piętnaste miejsce w LMP3 na osiemnaście pojazdów oraz 25. ogólnie. Dodatkowo w wyścigu obaj uczestniczyli w kolizji.

W klasyfikacji łącznej sezonu Śmiechowski uplasował się na 12. lokacie w LMP3.
Na 28. miejscu w LMP2 sklasyfikowano Kubę Giermaziaka, który uczestniczył tylko w 2 z 6 wyścigów.

Powrót Błażusiaka w AMA Endurocross

Tadeusz Błażusiak wznowił starty w mistrzostwach Ameryki Północnej w endurocrossie po przerwie spowodowanej kontuzją kciuka.

Wielokrotny czempion tego cyklu z przeszłości zajął 6. miejsce podczas eliminacji w Everett.