Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Śmiechowski na podium w ELMS
Jakub Śmiechowski w ELMS

Podsumowanie startów Polaków w weekend: Śmiechowski na podium w ELMS

Minionego weekendu Kajetan Kajetanowicz zajął 5. miejsce w Rajdzie Barum - i umocnił się na prowadzeniu w Rajdowych Mistrzostwach Europy - a Patryk Dudek stanął na podium żużlowego GP Polski w Gorzowie Wlkp. Jak radzili sobie inni Polacy w sportach motorowych?Jakub Śmiechowski wywalczył podium w European Le Mans Series. Po słabych kwalifikacjach, były mistrz serii BOSS GP zmieniając się za kierownicą Ligiera JS P3 polskiego zespołu Inter Europol Competition z Niemcem Martinem Hippe niespodziewanie zajął 2. miejsce w czterogodzinnych zawodach na francuskim torze Paul Ricard w klasie LMP3. „Przekazałem Martinowi samochód będąc na szóstej pozycji, a on dojechał na drugiej". - cieszył się Śmiechowski.

W klasyfikacji ogólnej wyścigu uplasowali się na 14. lokacie.

Lukas na piątym i siódmym miejscu w Porsche Supercup

Robert Lukas, Igor Waliłko i Piotr Parys wystartowali w podwójnej rundzie Porsche Supercup na Spa-Francorchamps.

Lukas błysnął najlepszym czasem na piątkowym treningu. W kwalifikacjach już nie było tak fantastycznie - zajął 9. miejsce. W pierwszym wyścigu przebił się na 5. pozycję. W drugim ruszał dopiero z dwudziestej lokaty, ale nieoczekiwanie awansował na 7. miejsce.

Pozostali dwaj nasi kierowcy tradycyjnie radzili sobie gorzej.

Waliłko zajął 11. pozycję w sobotę, a w niedzielę odpadł na ostatnim okrążeniu. Parys w pierwszych zawodach został sklasyfikowany na 17. miejscu, w drugich wspiął się na 11.
W klasyfikacji generalnej Lukas utrzymał 5. miejsce. Waliłko jest 13., Parys 18.

Pankiewicz wciąż bez sukcesów w Formule Renault 2.0 Eurocup

Julia Pankiewicz niestety znów nie miała nic do powiedzenia w Formule Renault 2.0 Eurocup.

Startując jak Śmiechowski na Paul Ricard, nie ukończyła pierwszego wyścigu po kolizji z rywalem, a w drugim zajęła 26. miejsce.