Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Mirecki wiceliderem Formuły Renault 2.0 NEC
Bartłomiej Mirecki w Formule Renault 2.0 NEC

Minionego weekendu Kejetan Kajetanowicz zajmując drugie miejsce w Rajdzie Rzeszowskim został liderem Rajdowych Mistrzostw Europy. Jak radzili sobie inni Polacy w sportach motorowych? Bardzo dobrze spisał się również między innymi Bartłomiej Mirecki, który niespodziewanie został wiceliderem Formuły Renault 2.0 NEC.Polak ścigał się na holenderskim torze Assen. Tym razem nie stanął na podium, ale pozycje 6. i 5. dały mu awans o dwa miejsca w klasyfikacji generalnej sezonu. Były dwukrotny mistrz Kia Lotos Race ustępuje w niej jedynie Gillesowi Magnusowi - o 10 punktów. Strata do Belga mogła być mniejsza, ponieważ w pierwszych zawodach nasz rodak rywalizował o czwartą lokatę, zanim nie uszkodziło mu się przednie skrzydło w kontakcie z rywalem.

Najlepszy wynik Więcka w Formule DRIFT

Piotr Więcek uzyskał swój najlepszy rezultat w amerykańskiej Formule DRIFT. Trzykrotny mistrz polskiej ligi Drift Masters GP zajął 5. miejsce na torze w Monroe na przedmieściach Seattle. Kierowca Nissana Silvia S15 odpadł na etapie TOP 8 wyeliminowany przez zespołowego kolegę, lidera klasyfikacji generalnej sezonu i późniejszego triumfatora zawodów Jamesa Deane'a. Mimo porażki nazwał pojedynek z Irlandczykiem jednym ze swoich najlepszych w Ameryce.

W punktacji Więcek awansował na 11. pozycję.
Pech Polaków w Renault Clio Cup Central Europe

Dużego pecha mieli polscy kierowcy startujący w Renault Clio Cup Central Europe podczas rundy na niemieckim Nurburgringu.

W drugim wyścigu Bartosz Paziewski, Albert Legutko i Tomasz Wójcik ruszali z trzech pierwszych miejsc, ale ostatecznie żaden z nich nie stanął na podium. Wszystkim przytrafiły się przygody. Najwyżej sklasyfikowany okazał się Karol Urbaniak, który zajął 8. lokatę.
Renault Clio Cup Central EuropeRenault Clio Cup Central Europe
Liczne incydenty przeszkodziły naszym rodakom również w pierwszych zawodach, w których w czołowej dziesiątce nie znalazł się ani jeden kierowca znad Wisły.

W generalce najlepszy Paziewski spadł z 3. na 5. miejsce.

Rdest nie wystartowała w TCR Germany

Na Nurburgringu miała ścigać się również Gosia Rdest - w serii TCR Germany.

Jednak nie mogła wystartować w żadnym z dwóch wyścigów, przez kolejną awarię silnika swojego Audi RS 3 LMS.Co więcej 24-latka poinformowała, że może nie startować także przez całą resztę sezonu, gdyż brakuje jej pieniędzy.