Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Podium Kisiela w Lamborghini Super Trofeo Europe
Jan Kisiel

Minionego weekendu Kajetan Kajetanowicz zajął drugie miejsce w przedostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy. Popularny "Kajto" nie był jedynym Polakiem, który odniósł sukces w sportach motorowych.Jan Kisiel w duecie z Morganem Haberem wywalczył podium w pierwszym wyścigu Lamborghini Super Trofeo Europe na torze Nurburgring. Nasz rodak i Australijczyk zajęli 3. miejsce, zyskując dziewięć pozycji.
Jan KisielJan Kisiel w Lamborghini Super Trofeo Europe
W drugich zawodach musieli zadowolić się 8. lokatą.

Tymczasem Andrzej Lewandowski i Teodor Myszkowski po zdobyciu dwóch podiów w AM zostali mistrzami tej klasy.

Spadek Mireckiego w Formule Renault 2.0 NEC

Na Nurburgringu startował jeszcze m. in. Bartłomiej Mirecki. Niestety, częstochowianin stracił okupowany sensacyjnie fotel wicelidera klasyfikacji generalnej Formuły Renault 2.0 NEC.
Bartłomiej Mirecki w Formule Renault 2.0 NECBartłomiej Mirecki
Były dwukrotny mistrz Kia Lotos Race w Niemczech dwukrotnie zajął tylko 11. miejsce i spadł w punktacji na 4. pozycję.

Trudna przeprawa Dreszera w NASCAR Whelen Euro Series

Maciej Dreszer był tylko 6. i 14. w wyścigach klasy Elite 2 europejskiej edycji NASCAR na torze Franciacorta we Włoszech.
To jedne z jego najgorszych wyników w sezonie. Tarnowianin startujący Chevroletem SS na szczęście nadal jest czwarty w klasyfikacji generalnej i drugi wśród debiutantów.

Nieudany powrót Kaczmarskiego do rallycrossu

Martin Kaczmarski wrócił do rallycrossu po blisko trzymiesięcznej przerwie, biorąc udział w rundzie Mistrzostw Europy na Łotwie.

Niestety, nie był to powrót udany. Wrocławianin stracił szanse na przebrnięcie kwalifikacji po otrzymaniu kary wykluczenia z wyników Q2 za użycie przez pomyłkę złej opony w swoim Fordzie Fiesta.
Martin KaczmarskiMartin Kaczmarski w rallycrossie
Kaczmarski zakończył zawody na 24. miejscu.

Inauguracja nowego sezonu EWC bez Polaków na mecie

Dwa polskie zespoły przystąpiły do pierwszego wyścigu sezonu 2017/2018 motocyklowych mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych.

Niestety, 24-godzinnych zawodów na torze Paul Ricard, czyli Bol d'Or, nie ukończyli ani zawodnicy LRP Poland (Bartłomiej Lewandowski, Paweł Szkopek i Słowak Jaroslav Cerny), ani reprezentanci Wójcik Racing Team (Marek Szkopek, Paweł Górka i Daniel Bukowski).