Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Porsche Supercup: Czwórka Polaków fatalnie na treningu w Walencji
Porsche Supercup: Czwórka Polaków fatalnie na treningu w Walencji

2012-06-22 - G. Filiks     Tagi: Lisowski, Lukas, Giermaziak, Porsche SuperCup, Szczerbiński, Rast, Wyniki, Trening
Piątkowy trening Porsche Supercup na pół ulicznym torze w Walencji zdecydowanie nie ułożył się po myśli Polaków. Z naszych reprezentantów najlepiej pojechał Patryk Szczerbiński, ale zajął tylko 10. miejsce. Równych sobie nie miał broniący tytułu Rene Rast.

Do Rasta młody Szczerbiński stracił 1.964 sekundy. Jego zespołowy partner z VERVA Racing - Kuba Giermaziak uzyskał zaledwie 16. rezultat. Trzeci zawodnik poprzedniego sezonu pokonał tylko jedno pomiarowe okrążenie, ponieważ jego wóz uległ awarii we wczesnej fazie jazd. Bezpośrednio za Giermaziakiem - na 17. lokacie sklasyfikowano debiutującego w mistrzostwach Mateusza Lisowskiego. Ubiegłoroczny czempion Scirocco R-Cup był wolniejszy od Kuby o 0.223 sekundy. Robert Lukas również nie zachwycił, ustanawiając 13. czas.