Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Porsche Supercup: Lukas piąty na Monzy! Giermaziak odpadł w pierwszym zakręcie
Porsche Supercup w sezonie 2015

Porsche Supercup: Lukas piąty na Monzy! Giermaziak odpadł w pierwszym zakręcie

2015-09-05 - P. Krupka     Tagi: Monza, Porsche SuperCup
Świetne piąte miejsce zajął w sobotnik wyścigu Porsche Supercup Robert Lukas. Dla bielszczanina to najlepszy wynik od 2013 roku. O wyścigu będzie chciał zapomnieć Kuba Giermaziak - w jego Porsche tuż po starcie doszło do awarii półosi i polski kierowca pożegnał się z rywalizacją. Uciekają szanse na tytuł - Giermaziak jest dopiero szósty w klasyfikacji. Wyścig wygrał Sven Muller, który dojechał do mety przed 19-letnim Matteo Cairolim. Dla Niemca to już trzeci triumf w ostatnich czterech startach. Podium uzupełnił Michael Ammermuller.

Lider mistrzostw Phillip Eng zajął szóstą pozycję, choć niedługo wcześniej zajmował trzecie miejsce. W końcówce tracił jednak pozycję za pozycją, m.in. na rzecz Roberta Lukasa.
Porsche Supercup w sezonie 2015Porsche Supercup w sezonie 2015
Zdołał jednak utrzymać prowadzenie w cyklu - ma na koncie 128 punktów. Drugi Christian Engelhart (dziś dziewiąty) ma 106 oczek, a 92 punkty zgromadził Alex Ribeiras. Giermaziak, na szóstym miejscu, ma 60 punktów. Lukas jest 13. i ma 44 oczka.