Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Porsche Supercup: Nieudany drugi wyścig Giermaziaka i Lukasa na Monzy
Porsche Supercup w sezonie 2015

Porsche Supercup: Nieudany drugi wyścig Giermaziaka i Lukasa na Monzy

2015-09-06 - P. Krupka     Tagi: Monza, Porsche SuperCup
Kuba Giermaziak zajął dopiero 14. miejsce w niedzielnym wyścigu Porsche Supercup na włoskim torze Monza. Robert Lukas nie ukończył rywalizacji. Wygrał Sven Muller, przed Matteo Cairolim i Michaelem Ammermullerem.

Giermaziak wykonał niezły start z 14. pola, ale potem doszło do zamieszania i utraty kilku miejsc. Jedynym, czego udało się dokonać, to powrót na 14. pozycję i dowiezienie jej do mety. Lukas także po incydencie stracił niezłe 7. miejsce, spadając poza czołową dziesiątkę. Potem wycofał się. W klasyfikacji prowadzi Phillip Eng (137 punktów), który dziś dojechał na dopiero siódmej pozycji. Christian Engelhart ma 120 oczek, a 100 zebrał Sven Muller. Kuba Germaziak jest dziewiąty i ma 63 punkty.
Porsche Supercup, Monza 2015: 2. wyścig (czołowa 10.)