Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Porsche Supercup, Monza: Rene Rast zwycięża i zdobywa tytuł mistrzowski
Porsche Supercup

Porsche Supercup, Monza: Rene Rast zwycięża i zdobywa tytuł mistrzowski

2012-09-09 - J. Kruczek     Tagi: Lisowski, Lukas, Giermaziak, Porsche SuperCup, Szczerbiński, Rast

Rene Rast zwyciężył ostatni wyścig sezonu w Porsche Supercup. Tym samym niemiecki kierowca zapewnił sobie tytuł mistrzowski wyprzedzając Kevina Erste na torze oraz w klasyfikacji generalnej. Na najniższym stopniu podium stanął dziś Nicki Thiim, taką pozycję zajął też na koniec sezonu.

Dobrze spisywał się dziś Koba Giermaziak, który ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji. Polak miał w tym sezonie zapewne większe aspiracje, ale ostatecznie znalazł się na siódmym miejscu w klasyfikacji. Zawodnik VERVA Racing Team wyprzedził na piątego Jeroena Mula. Za plecami reprezentanta zespołu Bleekemolen trwała zacięta walka między Edwardsem i Engiem. Ostatecznie to Brytyjczyk wyszedł z niej zwycięsko. Ósme miejsce przypadło Engelhartowi minimalnie szybszemu od Siedlera. Dziesiątkę zamknął Ammermuller, który pokonał na torze Patryka Szczerbińskiego. Polakowi nie udało się wspiąć po starcie na wyższe pozycje i dał się ograć rywalom. Wielkiego pecha mieli pozostali Polacy. Robert Lukas i Mateusz Lisowski odpadli na pierwszym okrążeniu. Tym samym Robert Lukas zakończył sezon na dziewiątym miejscu wyprzedzając o jedną pozycję Patryka Szczerbińskiego. Mateusz Lisowski został sklasyfikowany na 18 pozycji.

Porsche Supercup 2012 - Monza - wyścig (czołówka)