Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Ptak drugi raz na podium w Toyota Racing Series
Ptak drugi raz na podium w Toyota Racing Series

2016-02-14 - G. Filiks     Tagi: Toyota Racing Series, Wyniki, Ptak
Antoni Ptak drugi raz stanął na podium w Toyota Racing Series, zajmując 3. miejsce podczas drugich zawodów finałowej rundy nowozelandzkiej serii wyścigowej jednomiejscowych bolidów na torze Manfeild Autocourse.

Polak ruszał z pole position dzięki odwróceniu kolejności startowej. Stracił prowadzenie już na pierwszym zakręcie na rzecz reprezentanta gospodarzy Brendona Leitcha - późniejszego zwycięzcy. Na trzecim okrążeniu naszego rodaka wyprzedził także junior Force India, Jehan Daruvala.

Ptak jednak utrzymał się na podium, finiszując 0,358 sekundy przed liderem klasyfikacji generalnej Lando Norrisem. Rewelacyjny Brytyjczyk, który w 2014 roku został najmłodszym kartingowym mistrzem świata (wygrał kategorię KF jako 14-latek), mimo czwartej lokaty zapewnił sobie tytuł.

Ptak wcześniej dojechał też trzeci w pierwszym wyścigu drugiej eliminacji sezonu.
Toyota Racing Series - sezon 2016 - 5. runda (ostatnia, tor Manfeild Autocourse) - wyścig nr 2

+19,788 sek.
W ostatnich zawodach Ptak niestety już się nie liczył. Startował z 14. pozycji i... wypadł z toru na siódmym kółku.
Triumfował po starcie z pierwszego pola Norris. Przypieczętował mistrzostwo szóstą wygraną.

Drugi finiszował Pedro Piquet, ale został ukarany doliczeniem 30 sekund do końcowego wyniku za wyprzedzenie Artioma Markiełowa przy żółtych flagach i spadł na 15. miejsce.

Markiełow przejął drugą pozycję po synie 3-krotnego mistrza świata Formuły 1 z lat 80. Nelsona Piqueta. Na najniższym stopniu podium znalazł się austriacki arystokrata Ferdynand Zvonimir Habsburg.