Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Ptak drugi raz nie ukończył wyścigu w Toyota Racing Series
Ptak drugi raz nie ukończył wyścigu w Toyota Racing Series

2016-02-06 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, Toyota Racing Series, Ptak
Antoni Ptak nie osiągnął mety pierwszego wyścigu czwartej, przedostatniej rundy nowozelandzkich mistrzostw Toyota Racing Series na torze imienia Bruce'a McLarena w Taupo.

Polakowi nie udały się już kwalifikacje, w których dwukrotnie zajął dopiero 15. miejsce na 19 kierowców. W pierwszej sesji - dwa razy przerywanej czerwoną flagą - stracił 1,302 sekundy do najszybszego Lando Norrisa. W drugiej był gorszy od przewodzącego klasyfikacji generalnej Brytyjczyka o 1,536 sekundy. W samych zawodach awansował po starcie o dwie pozycje, ale zdołał zaliczyć tylko dwa okrążenia.

Po drugim nieukończonym wyścigu w sezonie, 18-latek znów spadł w klasyfikacji generalnej - z dziewiątego na dziesiąte miejsce.

Na czele tabeli łącznej umocnił się Norris, który wygrał dzisiaj z przewagą zaledwie 0,731 sekundy na Pedro Piquetem, synem 3-krotnego mistrza świata Formuły 1 z lat 80. Nelsona Piqueta i młodszym bratem aktualnego mistrza elektrycznej Formuły E Nelsona Piqueta Juniora. Podium uzupełnił zawodnik gospodarzy James Munro.
Toyota Racing Series - sezon 2016 - 4. runda (tor Bruce McLaren Motorsport Park) - wyścig nr 1