Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Ptak piąty w drugich zawodach inauguracyjnej rundy Toyota Racing Series
Ptak piąty w drugich zawodach inauguracyjnej rundy Toyota Racing Series

2016-01-17 - G. Filiks     Tagi: Ptak, Toyota Racing Series, Wyniki
Antoni Ptak zaimponował bardzo dobrą jazdą na mokrej nawierzchni i wywalczył piątą pozycję w drugim wyścigu Toyota Racing Series podczas inauguracji sezonu 2016 nowozelandzkiej serii na torze Ruapuna Park.

Po 13. miejscu w pierwszych zawodach, Polak zdecydowanie poprawił się w kolejnych.
Ptak piąty w drugich zawodach inauguracyjnej rundy Toyota Racing SeriesPtak piąty w drugich zawodach inauguracyjnej rundy Toyota Racing Series
Na początku wykonał piruet, ale potem przebił się z końca stawki na szóstą lokatę. Na piątą awansował po doliczeniu karnych 10 sekund do wyniku Willowi Owenowi, który finiszował bezpośrednio przed nim.

W chaotycznym wyścigu dwukrotnie wyjeżdżał samochód bezpieczeństwa.

Wygrał najlepszy w kwalifikacjach Lando Norris, choć ruszał tylko z 6. pola ze względu na odwrócenie kolejności startowej czołówki. Brytyjczyk trzy okrążenia przed metą odebrał prowadzenie Pedro Piquetowi, wykorzystując błąd syna byłego 3-krotnego mistrza świata Formuły 1 Nelsona Piqueta.

zdyskwalifikowany
Trzeci, finałowy i najdłuższy wyścig również został urozmaicony przez deszcz, ale tym razem Ptak nie zdołał tego wykorzystać.
Mimo, że było mokro od początku, kierowcy rozpoczęli rywalizację na oponach typu slick. Wraz z pogorszeniem się warunków, część zawodników wykonała pit-stop i założyła deszczówki.

Gdy zarządzono neutralizację, na slickach pozostało już tylko parę samochodów.

Później safety car jak w pierwszych zawodach pojawił się jeszcze raz i ostatecznie zmagania już nie zostały wznowione. Pokonano 17 z planowanych 20 okrążeń.
Ptak po starcie z 17. pola zajął 12. miejsce. Triumfował sensacyjnie ruszający tylko dwie pozycje przed nim junior Force India - Jehan Daruvala.