Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Rajd Tunezji: Przygoński i Czachor na podium. Dąbrowski najlepszy w Open
Rajd Tunezji: Przygoński i Czachor na podium. Dąbrowski najlepszy w Open

Helder Rodrigues (Yamaha WR 450F) wygrał wśród motocyklistów Rajd Tunezji, 2. rundę mistrzostw świata w rajdach cross-country. Pozostałe miejsca na podium wywalczyli zawodnicy Orlen Team, Jakub Przygoński i Jacek Czachor (obaj KTM 450). Blisko trzeciej lokaty był zwycięzca ostatniego etapu, Jordi Viladoms. Jednak Hiszpan, jadący Yamahą nie zdołał dogonić Czachora, przegrywając z Polakiem o ponad 2 minuty. Jako piąty w generalce i pierwszy w klasie Open finiszował Marek Dąbrowski (KTM 690). - Start był nietypowy jak na cross-country - mówił na mecie Jakub Przygoński. - Wszyscy się widzieliśmy nawzajem i byliśmy w bezpośredniej konfrontacji. Byłem w grupie z Viladomsem i Rodriguesem. Nie mogłem już dzisiaj za bardzo nic zyskać. Pojechałem jednak bardzo dobrze, motocykl sprawował się rewelacyjne. Po raz pierwszy zająłem drugie miejsce w rundzie mistrzostw świata z czego bardzo się cieszę. - Startowaliśmy z jednej linii, Viladoms oraz Rodrigues od razu przycisnęli mocno gaz i się zerwali - relacjonował Jacek Czachor. - Kuba pojechał z nimi, a ja postanowiłem zostać lekko w tyle by mieć czysty przejazd. Pierwsze okrążenie pojechałem trochę gorzej, później przestroiłem zawieszenie. Znałem lepiej trasę i pojechałem szybciej. Kontrolowałem przewagę Viladomsa i mam trzecią pozycję. W tak dobrym wyniku jest zdecydowana zasługa Marka. Cały czas się dopingowaliśmy i do samego końca podkręcaliśmy swoje tempo.
- Musiałem dzisiaj po prostu dojechać do mety by wygrać swoją klasę - skomentował Marek Dąbrowski. - Przewagę stworzyłem na wcześniejszych etapach. Udało się! Mam kolejne punkty w klasie Open. Najważniejsze jednak, że na pudle było tyle „Vervy”. Jest to święto całego zespołu.W klasyfikacji samochodów triumfował Rosjanin, Leonid Nowickij. Kierowca BMW X3 CC wygrał o blisko 14,5 minuty z dominatorem Africa Eco Race, Jeanem-Louisem Schlesserem. Trzecią lokatę wywalczył Nani Roma, który podpisał kontrakt z zespołem X-raid. Półfabryczny team BMW podstawił dla niego terenowe X3 CC, którym także zaliczy przyszłoroczny Rad Dakar.