Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Robert Lukas trzynasty na koniec sezonu niemieckiego pucharu Porsche Carrera
Robert Lukas trzynasty na koniec sezonu niemieckiego pucharu Porsche Carrera

2014-10-20 - G. Filiks     Tagi: Lukas, Porsche Carrera Cup
Robert Lukas zakończył na 13. miejscu sezon 2014 w niemieckim pucharze Porsche Carrera.

Polski kierowca zdobywał punkty w większości wyścigów, ale tego roku ani razu nie stanął na podium. Jego najwyższą pozycją była 4. lokata podczas inauguracji sezonu na torze Hockenheim.
Robert Lukas trzynasty na koniec sezonu niemieckiego pucharu Porsche CarreraRobert Lukas trzynasty na koniec sezonu niemieckiego pucharu Porsche Carrera
Lukas dodatkowo musiał ominąć drugie zawody na Nurburgringu po tym, jak w pierwszych miał poważny wypadek i wylądował w szpitalu.

26-latek jeżdżący w Porsche Carrera Cup Deutschland już od 2006 roku, obniżył loty względem poprzedniego sezonu, w którym zajął 8. miejsce.

Mistrzem tegorocznej edycji niemieckiego pucharu Porsche Carrera został Philipp Eng z Austrii.
Lukas rywalizuje również w Porsche Supercup i tam też jest 13., aczkolwiek może się poprawić, ponieważ są jeszcze dwa wyścigi do rozegrania. Oba na amerykańskim torze Circuit of the Americas.

źródło: fot. Facebook (Robert Lukas)