Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Urbaniak zalicza kolejny spadek w Renault Clio Cup Central Europe
Karol Urbaniak w Renault Clio Cup Central Europe

Miniony weekend nie był udany dla polskich zawodników startujących na arenie międzynarodowej w sportach motorowych. Przede wszystkim Karol Urbaniak znowu spadł w klasyfikacji generalnej środkowoeruopejskiego pucharu Renault Clio (Renault Clio Cup Central Europe).

Były dwukrotny mistrz Kia Lotos Race (teraz Kia Platinum Cup) zaliczył fatalny występ na torze Nurburgring. W pierwszym wyścigu zamknął czołową dziesiątkę, w drugim po kolizji uplasował się na 27. miejscu, czyli przedostatnim. Urbaniak swego czasu przewodził tabeli łącznej sezonu, teraz jest w niej czwarty - i traci już 63 punkty do prowadzącego Tomasa Pekara.

W Niemczech nie szło też innym kierowcom znad Wisły. Żaden nie stanął na podium. W pierwszych zawodach najlepszym wynikiem Polaka było 6. miejsce Tomasza Magdziarza, a w drugim 10. pozycja Adama Rzepeckiego.

Powody do zadowolenia mogliśmy mieć tylko w kwalifikacjach, kiedy to Albert Legutko wywalczył 3. miejsce. Jednak potem skreślono mu wszystkie czasy za niezgodny z homologacją dyferencjał.

Lukas i Waliłko poza czołówką w Porsche Carrera Cup Deutschland

Na Nurburgingu startowali także Polacy rywalizujący w niemieckim pucharze Porsche Carrera - Robert Lukas i Igor Waliłko. Niestety, oni również nie zachwycili.

Lukas zajął pozycje 8. oraz 7. Waliłko był 17. oraz 10. W pierwszym wyścigu Lukas wysunął się na trzecie miejsce, ale dość szybko je stracił, a potem jeszcze wyjechał poza tor.

W drugich zawodach to Waliłko zwiedził pobocze - po pojedynku z Lukasem.

W klasyfikacji łącznej sezonu Lukas jest szósty, a Waliłko trzynasty.

Kucharczyk piętnasty w kartingowych mistrzostwach Europy

Tymoteusz Kucharczyk zajął 15. miejsce w końcowej rundzie kartingowych mistrzostw Europy, rozegranej na torze d'Aunay-Essay we Francji.
12-latek rywalizujący w kategorii OK Junior w finale przebijał się z końca stawki.

źródło: fot. BM Racing Team, Porsche