Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Podia Paziewskiego i Rogalskiego w Audi R8 LMS Cup
Bartosz Paziewski w Audi R8 LMS Cup

Starty Polaków w weekend: Podia Paziewskiego i Rogalskiego w Audi R8 LMS Cup

Minionego weekendu informowaliśmy o podiach Huberta Ptaszka i Kuby Przygońskiego - odpowiednio w Rajdowych Mistrzostwach Europy oraz samochodowym Pucharze Świata w rajdach terenowych. Teraz coś o sukcesach Polaków w wyścigach.

Bartosz Paziewski i Robin Rogalski stawali na podium w Audi R8 LMS Cup.

Paziewski zajął drugie miejsce w sobotnich zawodach na węgierskim torze Hungaroring, zaś Rogalski był trzeci w niedzielnym wyścigu, który zakłóciły opady deszczu - tak, że skrócono rywalizację. W zmaganiach wziął udział jeszcze Jędrzej Szcześniak. Startując gościnnie, najpierw uplasował się na 7. pozycji, a potem na 5.

W klasyfikacji generalnej sezonu Paziewski wciąż jest wiceliderem, a Rogalski nadal widnieje na czwartej lokacie.

Błażusiak tylko ósmy w Erzbergrodeo

Tadeusz Błażusiak zdołał wywalczyć tylko ósme miejsce w legendarnych zawodach hard enduro Erzbergrodeo, drugiej rundzie nowego cyklu World Enduro Super Series. Pięciokrotny triumfator austriackiej imprezy początkowo prowadził w finale, ale później miał bolesny wypadek. Ostatecznie zawodnik KTM finiszował ponad pół godziny za najlepszym Grahamem Jarvisem.

Zmagania ukończyło w regulaminowym czasie czterech godzin jedynie 23 z 500 zawodników.
W tabeli łącznej sezonu popularny "Taddy" spadł z czwartej na szóstą pozycję.

Więcek przegrał z mistrzem w Formule Drift

Piotr Więcek odpadł w 1/16 finału zawodów amerykańskiej Formuły Drift na torze Wall Stadium w New Jersey.

Były trzykrotny mistrz polskiej ligi Drift Masters GP, startujący Nissanem Silvia S15, został wyeliminowany przez zespołowego partnera, urzędującego czempiona serii, późniejszego zwycięzcę imprezy i lidera klasyfikacji łącznej sezonu, Irlandczyka Jamesa Deane'a.W punktacji nasz rodak pozostał na czwartej lokacie.