Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  WEC: Dublet Toyoty w kwalifikacjach na Sakhir
WEC: Dublet Toyoty w kwalifikacjach na Sakhir

Toyota TS030 HYBRID oznaczona numerem 7 wygrała kwalifikacje do sześciogodzinnego wyścigu w Bahrajnie, ostatniej tegorocznej rundy Długodystansowych Mistrzostw Swiata (WEC). To drugie z rzędu pole position załogi Alexander Wurz / Nicolas Lapierre / Kazuki Nakajima.

Po czterech okrążeniach Wurz i Nakajima uzyskali średni czas 1:42.449. Pokonali o 0.332 sekundy Stephane Sarrazina oraz Anthony'ego Davidsona z drugiej Toyoty.
WEC: Dublet Toyoty w kwalifikacjach na SakhirWEC: Dublet Toyoty w kwalifikacjach na Sakhir
Prototypy Audi zajęły pozycje 3-4. Andre Lotterer i Marcel Fassler okazali się szybsi od Loica Duvala oraz Allana McNisha o 0.169 sekundy. Kierowcy niemieckiego producenta narzekali na zużycie opon.

W kategorii LMP2 wygrali Nicolas Minassian i Pierre Kaffer za sterami wozu ORECA 03 wystawianego przez Pecom Racing. Agrentyński zespół odbudował się po dwóch nieudanych wyścigach.
W klasie GTE Pro oglądaliśmy dublet Porsche. Pole position przypadło duetowi Marc Lieb / Richard Lietz, który modelem 911 RSR pokonał Jorge Bergmeistera i Patricka Pileta jadących identycznym autem.

Z rywalizacji kategorii GTE Am górą wyszli Nicki Thiim (mistrz Porsche Supercup) oraz Christoffer Nygaard w Aston Martinie Vantage V8.
WEC 2013 - 6 Hours of Bahrain - kwalifikacje (TOP 10)