Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  WTCC: Huff wygrał kwalifikacje w Makau nowym rekordem toru
WTCC: Huff wygrał kwalifikacje w Makau nowym rekordem toru

2012-11-16 - G. Filiks     Tagi: WTCC, Huff, Wyniki, Makau, Kwalifikacje, Macau
Robert Huff czwarty raz z rzędu wygrał kwalifikacje WTCC na ulicach Makau, zbliżając się do pierwszego w karierze tytułu mistrza popularnej serii wyścigów samochodów turystycznych.Reprezentant Chevroleta był najbszybszy w obu segmentach piątkowej czasówki. Wykręcił czas 2:29.422, co jest nowym rekordem toru Guia Circuit wśród samochodów WTCC. Zespołowi partnerzy Brytyjczyka uplasowali się zaraz za nim. Yvan Muller pojechał 0.722 sekundy wolniej i był drugi, Alain Menu trzeci. Dzisiejsze zwycięstwo zwiększyło przewagę punktową Huffa w klasyfikacji generalnej nad drugim Menu do 36 oczek. Do tytułu Robertowi wystarczy podium w pierwszym niedzielnym wyścigu.

Czwartą pozycję podczas kwalifikacji zajął Gabriele Tarquini, notując rezultat gorszy od rekordu Huffa o 1.514 sekundy. Piąta lokata przypadła Tiago Monteiro jeżdżącemu fabryczną Hondą Civic. Darryl O'Young zgarnął swoje pierwsze pole position wśród kierowców niezależnych. W klasyfikacji ogólnej był szósty. Zawodnik z Hong Kongu dokonał tego Chevroletem naprawionym po poważnym wypadku, jaki przydarzył mu się wczoraj.

Lidera generalki kierowców niezależnych Norberta Michelisza sklasyfikowano na miejscu siódmym, dwie pozycje przed Pepe Oriolą, jego głównym rywalem.
O ile druga część kwalifikacji przebiegła bezproblemowo, o tyle pierwsza została przerwana, gdy Fredy Barth rozbił swojego SEATA na zakręcie Police Bend. Po restarcie awans dalej próbował zdobyć zajmujący 13. miejsce Tom Coronel, ale najpierw przeszkodził mu Mehdi Bennani, a potem kierowca ROAL otarł się swoim BMW o bariery na wyjściu z nawrotu Melco.Dziesiątą lokatę, która dzięki odwróceniu kolejności startowej oznacza ruszanie do drugiego wyścigu z pole position, wywalczył Alex MacDowall.