Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  WTCC: Lopez bezkonkurencyjny w kwalifikacjach u siebie
WTCC: Lopez bezkonkurencyjny w kwalifikacjach u siebie

2014-08-02 - G. Filiks     Tagi: Citroen, WTCC, Wyniki, Kwalifikacje, Argentyna, Termas de Rio Hondo, Lopez
Jose Maria Lopez pewnie wygrał kwalifikacje WTCC w ojczyźnie Argentynie.

Na domowym torze Termas de Rio Hondo, na którym rok temu sensacyjnie zwyciężył wyścig WTCC w debiucie, lider klasyfikacji generalnej sezonu 2014 za sterami Citroena C-Elysee wykręcił czas 1:43.776 i pokonał o mniej więcej pół sekundy zespołowych partnerów Yvana Mullera oraz Sebastiena Loeba. Panujący mistrz świata wyścigów samochodów turystycznych Muller stracił do Lopeza 0.428 sekundy i narzekał, że na okrążeniu w finałowej części czasówki zepsuł pierwszy zakręt.

Legenda rajdów Loeb był wolniejszy o 0.544 sekundy i przyznał, że także nie ustrzegł się błędów.

Najlepszy z reszty stawki okazał się Norbert Michelisz (Zengo/Honda) mimo, iż opuścił piątkowy test na Termas de Rio Hondo. Do Q3 przeszedł jeszcze Tiago Monteiro za kółkiem Hondy Civic fabrycznego zespołu.

Jego teamowy kolega Gabriele Tarquini był tym razem siódmy. Mehdi Bennani skompletował cztery Hondy w czołowej ósemce.

Z reprezentantów trzeciej fabrycznej stajni - Łady - najlepiej wypadł Rob Huff. Czempion WTCC sprzed dwóch lat zajął 10. miejsce, oznaczające start z pole position do drugich niedzielnych zawodów.
W niższej kategorii TC2 przeznaczonej dla starych aut wygrał znów Franz Engstler startujący BMW. Debiutujący w WTCC drugim samochodem jego zespołu lokalny kierowca Camilo Echevarria był zdecydowanie najwolniejszy.