Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Wyścigi Górskie: Duda wygrywa grupę A mistrzostw Strefy Europy Centralnej w Bośni i Hercegowinie

2013-07-04 - G. Filiks     Tagi: Wyścigi Górskie, Duda, FIA CEZ Hill Climb Trophy
Minionego weekendu 63 zawodników stanęło na starcie Cazin Grand Prix, szóstej rundy sezonu 2013 mistrzostw Strefy Europy Centralnej w wyścigach góskich. W Bośni i Hercegowinie niekwestionowanym zwycięzcą został Laszlo Szasz, startujący Formułą Zytec Reynard. Chorwat ustanowił również nowy rekord 4100-metrowej trasy, który wynosi teraz 2.10.169. Tuż za nim sklasyfikowano Jovana Acimica w Oselli Pa20, trzecie miejsce zajął Milos Asanovic w Radicalu SR8LM. Najszybszym Polakiem okazał się Grzegorz Duda, który wygrał grupę A, startując Mitsubishi Lancerem Evo. W klasyfikacji generalnej Duda zajął wysokie 10. miejsce. Po dwóch podjazdach zanotował łączny czas 5.12.545, tracąc jedynie sekundę do ósmego zawodnika. Bartłomiej Wiśniowski i Bogdan Bożyk stanęli na podium grupy N.

Cazin Grand Prix 2013, było nie tylko eliminacją FIA CEZ Hill Climb Championship, ale również FIA CEZ Historic Trophy.

Grzegorz Duda: „Serbska trasa zawodów Cazin Grand Prix 2013 to jak mistrzostwa świata F1. Odcinek 4100 m ma wspaniały asfalt bitumiczny, chyba położony specjalnie z myślą o wyścigach. W zeszłym roku miałem okazję pojawić się po raz pierwszy na tym odcinku i zrobił na mnie wielkie wrażenie. Ponownie oprawa była rodem z największych zawodów światowych, jednym słowem wspaniała impreza. Trasa na jakiej ścigałem się podczas zawodów 2012, już mnie niczym nie mogła zaskoczyć. Jest kręta, z nawrotami, których nie widać.
„Lista zgłoszeń była bardzo ciekawa, a najszybciej jeździli kierowcy formuł, którzy wykręcają niesamowite czasy. Udało się zająd 10. miejsce w klasyfikacji generalnej no i co najważniejsze wygrać grupę A. Całe zawody rozgrywane były we wspaniałej wakacyjnej pogodzie i temperaturach ponad 30 stopni Celsjusza. Chyba czuję, że odrodziłem się ponownie do szybkiej jazdy. Bardzo cieszę się z kolejnych cennych punktów, które pozwolą mi zdobyć kolejny tytuł mistrzowski w FIA CEZ Trophy".
FIA CEZ Hill Climb Championship 2013 - Cazin Grand Prix (Bośnia i Hercegowina) - wyniki (czołówka)