Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w miniony weekend: Śmiechowski znów pechowo w ELMS
Jakub Śmiechowski

Podsumowanie startów Polaków w miniony weekend: Śmiechowski znów pechowo w ELMS

W European Le Mans Series (ELMS) już nie mamy Kuby Giermaziaka, ale wciąż startuje tam Jakub Śmiechowski. Niestety, zabrakło go na mecie 4-godzinnego wyścigu na torze Red Bull Ring.

Jeżdżący Ligierem JS P3 w kategorii LMP3 w barwach polskiego zespołu Inter Europol Competition wspólnie z niemieckim kierowcą Jensem Petersenem 24-latek miał wpadał w tarapaty we wszystkich trzech dotychczas rozegranych rundach sezonu. Wczoraj odpadł po kolizji już na 42. okrążeniu z dublowanym Ferrari F458 Italia GT2 trojga Duńczyków. W prototypie uległo uszkodzeniu zawieszenie.

Zwycięzca wyścigu pokonał prawie czterokrotnie dłuższy dystans.

Przed stłuczką Śmiechowski podążał w połowie stawki LMP3. W kwalifikacjach oznaczony numerem 13 pojazd zajął 13. miejsce w swojej klasie.

Może to ta trzynastka przynosi mu pecha...

Basz na podium w kartingowych mistrzostwach Niemiec

Tymczasem Karol Basz zdobył kolejne podium w kartingowych mistrzostwach Niemiec, kończąc na 2. miejscu drugi wyścig finałowy kategorii DKM w belgijskim Genk.
Karol BaszKarol Basz
Aktualny mistrz świata ustąpił tylko liderowi klasyfikacji generalnej sezonu Paavo Tonteriemu z Finlandii.

Baszowi poszedł gorzej pierwszy finał, w którym był 5.

W punktacji jest drugi. Po półmetku tegorocznej rywalizacji ma 129 oczek i traci do Tonteriego 21.

Awans Rdest w Audi Sport TT Cup

Gosia Rdest awansowała z 9. na 8. miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu Audi TT, zdobywając 21 punktów na holenderskim torze Zandvoort. Choć nigdy wcześniej się na nim nie ścigała.
W pierwszych zawodach - skróconych z 13 do 8 okrążeń - podskoczyła do góry identycznie, jak w generalce. W drugich po starcie z 12. pozycji finiszowała na 9. lokacie. Dwa okrążenia przed metą miała kolizję z Pawłem Lefterowem z Bułgarii.
Gosia RdestGosia Rdest
Wygrana Dudy w zawodach Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Wyścigach Górskich

Z kolei Grzegorz Duda prowadząc Mitsubishi Lancera Evo X w grupie A wygrał klasyfikację generalną serbskiego wyścigu górskiego Krusevac, stanowiącego eliminację FIA CEZ Hill Climb Championship.
Grzegorz DudaGrzegorz Duda
Dziesiąty w tabeli łącznej Łukasz Niemiec stanął na najniższym stopniu podium w grupie N.