Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Druga z rzędu wygrana Doyle w IMŚ, Zmarzlik drugi w 200. Grand Prix

Żużel: Druga z rzędu wygrana Doyle w IMŚ, Zmarzlik drugi w 200. Grand Prix

2016-09-10 - G. Filiks     Tagi: Doyle, Niemcy, Zmarzlik, Grand Prix, SGP, Żużel
Jason Doyle odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w indywidualnych mistrzostwach świata w jeździe na żużlu, wygrywając Grand Prix Niemiec - 200. zawody tej rangi w historii.

Drugi w jubileuszowym turnieju był Bartosz Zmarzlik, który dzięki temu awansował w klasyfikacji generalnej sezonu z 5. na 4. miejsce.

Podium uzupełnił lider punktacji Greg Hancock, którego przewaga nad Doyle zmalała z 7 do 5 oczek, na trzy eliminacje przed końcem rywalizacji.

W finale w Teterowie początkowo prowadził Zmarzlik, ale Doyle wyprzedził go na drugim okrążeniu i pognał po pewny triumf. Za trzecim Hancockiem, jako ostatni finiszował Niels Kristian Iversen.

Ciekawe, że Zmarzlik okazał się drugim najlepszym żużlowcem, choć nie wygrał żadnego biegu. W półfinale pokonał w pojedynku o drugie miejsce Piotra Pawlickiego. Popularny "Piter" zakończył zmagania na 5. pozycji w tabeli łącznej.

Fatalnie wypadł ostatni z naszych reprezentantów - Maciej Janowski. Zdobył tylko 2 punkty i był najgorszy ze wszystkich.
W drugim półfinale razem z Pawlickim odpadł startujący z "dziką kartą" faworyt gospodarzy Martin Smolinski. W pierwszym wyeliminowani zostali broniący tytułu Tai Woffinden oraz Chris Holder.

Woffinden ma już 13 punktów straty do Hancocka w generalce.

Janowski pozostał w niej na 6. lokacie, a Pawlicki awansował z pozycji 8. na 7.

Kolejne Grand Prix za dwa tygodnie w stolicy Szwecji - Sztokholmie.