Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Lindbaeck wygrał GP Wielkiej Brytanii, Zmarzlik na najniższym stopniu podium

2016-07-09 - G. Filiks     Tagi: Żużel, Lindbaeck, SGP, Wielka Brytania, Grand Prix, Zmarzlik
Antonio Lindbaeck odniósł trzecie w karierze zwycięstwo w indywidualnych mistrzostwach świata w jeździe na żużlu, triumfując w dzisiejszym GP Wielkiej Brytanii.

Szwed brazylijskiego pochodzenia wygrał w Cardiff pięć biegów. Po awansie z fazy zasadniczej był niepokonany. W finale znakomicie wystartował, a potem obronił pierwsze miejsce przed faworytem lokalnej publiczności i mistrzem świata Taiem Woffindenem.

Na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Zmarzlik, wyprzedzając na ostatnim okrążeniu lidera klasyfikacji generalnej sezonu Grega Hancocka.

To mógł być polski wieczór w stolicy Walii, ponieważ wszyscy trzej żużlowcy znad Wisły biorący udział w zawodach awansowali do półfinałów. Piotr Pawlicki nawet zwyciężył fazę zasadniczą. Niestety, później odpadł wraz z Maciejem Janowskim w pierwszym półfinale. Wyeliminowali ich Woffinden i Hancock.

Ostatecznie Pawlicki zajął 5. miejsce, a Janowski 7.

Lindbaeck dzięki wygranej awansował z 7. na 4. lokatę w tabeli łącznej. Na czele przewaga Hancocka nad Woffindenem zmalała z 8 do 3 punktów.

Janowski i Zmarzlik dalej plasują się na pozycjach 5-6. Tracą do lidera odpowiednio 14 oraz 15 oczek.
Natomiast Pawlicki awansował na 12. miejsce i co ważniejsze brakuje mu już zaledwie 2 oczek do ósmej pozycji, ostatniej gwarantującej udział w kolejnym sezonie cyklu Grand Prix.

Kolejne zawody dopiero za ponad miesiąc, 13 sierpnia w ojczyźnie Lindbaecka.