Motorsport  »  Aktualności  »  Koniec testów przed nowym sezonem DTM. W jednej klasyfikacji Kubica drugi

Koniec testów przed nowym sezonem DTM. W jednej klasyfikacji Kubica drugi

2020-06-11 - R. Zakrzewski     Tagi:

Czwarty dzień testów poprzedzających sezon DTM 2020 upłynął pod znakiem zmieniających się warunków. Część kierowców była jednak niezmiennie pracowita. Do tej grupy należał Robert Kubica, który przez cztery dni pokonał na torze blisko 2000 kilometrów. Pod tym względem ustąpił tylko jednemu innemu kierowcy w stawce.

Ostatni dzień testów na Nurburgringu był już czasem dopinania przygotowań na ostatni guzik. Najlepszy pierwszego dnia Philipp Eng pokonał zaledwie sześć kółek i nie zanotował ani jednego czasu. Inni byli jednak pracowici do ostatniej chwili. Czterech (Aberdein, Rast, Glock i Auer) zaliczyło dzisiaj po ponad 150 okrążeń.

Na przestrzeni całej czterodniowej sesji szczególnie aktywny okazał się Robert Kubica. Przyszły debiutant w niemieckiej serii pokonał w sumie 541 okrążeń, czyli 1963 km. W tej klasyfikacji prześcignął go tylko jeszcze bardziej pracowity Mike Rockenfeller. Zwycięzca Le Mans z 2010 roku zaliczył w sumie 569 rund, co przekłada się na 2064 km torowej jazdy.

Zawodnik Orlen Team ART dziś zakończył dzień z ósmym wynikiem na 12 zanotowanych. Z każdym dniem tempo Polaka rosło, o czym świadczy strata do lidera. Dziś wyniosła już ona mniej niż pół sekundy: 0,465 s.

Od rana z dobrej strony zaprezentowali się inni zawodnicy w BMW, Timo Glock i Jonathan Aberdein. Ich dobre czasy, które były bliskie zejścia poniżej 1:19, zostały jednak pogodzone przez Renego Rasta. Dwukrotny mistrz serii DTM zdołał osiągnąć wynik 1:19,028, co jednak jest nadal rezultatem o kilka dziesiątych sekundy gorszych niż rekordy z poprzednich dni.

Zawodnicy kolejny kontakt z samochodami będą mieli dopiero w pierwszy weekend sierpnia. Wtedy rozpocznie się sezon DTM 2021 w nowej, zmodyfikowanej formie. Pierwsza runda zostanie rozegrana na znanym z Formuły 1 belgijskim obiekcie Spa-Francorchamps.
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Koniec testów przed nowym sezonem DTM. W jednej klasyfikacji Kubica drugi

Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit