Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Małysz potwierdza Rajd Dakar! Pierwszy start już w czerwcu!
Małysz potwierdza Rajd Dakar! Pierwszy start już w czerwcu!

Małysz potwierdza Rajd Dakar! Pierwszy start już w czerwcu!

2011-04-21 - M. Zabolski     Tagi: Rajd Dakar, Rajdy terenowe, Małysz, RMF Caroline Team
Adam Małysz zdradził dziś rano w audycji „Kontrwywiad” stacji RMF FM, że przyjął propozycję ekipy RMFCaroline Team i zostanie kierowcą rajdowym. Dla „Orła z Wisły” budowany jest nowy egzemplarz Porsche Cayenne klasy T2, którym docelowo ma pojechać w Rajdzie Dakar.
 
Pilotem olimpijskiego multimedalisty będzie Rafał Marton, startujący ostatnio w maratonie z Grzegorzem Baranem ciężarówką. Małysz oraz cały zespół RMF Caroline Team już w czerwcu zaliczy prolog przeprawowego Rajdu Drezno - Wrocław, nazywanego „Dakarem Północy”. - To jest coś, co na pewno jest przyszłością - mówił Adam Małysz w rozmowie z Konradem Piaseckim w RMF FM. - W tym momencie moim celem jest przeżyć tę przygodę, przejechać Dakar. Po pierwszych treningach wiem doskonale, że to jest tak wciągające, że człowiek, wysiadając z tego samochodu, już by chciał do niego wrócić i znów gdzieś tam pojeździć po tych wydmach i po piaskach. - Dakar to jest zupełnie coś innego, niż skoki narciarskie, do czego podchodziłem bardzo profesjonalnie i do tej pory było to całe moje życie, bo 27 lat skakałem na nartach - przypomniał najbardziej utytułowany skoczek. - Tu jest realizacja marzeń i ja bardzo bym chciał, żeby tak to było odebrane. Nie tak, że jadę się ścigać chociażby z Krzyśkiem Hołowczycem, bo po pierwsze to są zupełnie inne samochody. My będziemy startować w samochodach T2, w samochodach seryjnych. Krzysiek czy Al-Attiyah, Sainz jeżdżą w "T1". To są samochody zbudowane od podstaw, zupełnie inne i "T2" w zasadzie nie mają szans z "T1", ale nasz cel jest przede wszystkim taki, żeby dojechać do mety. To jest wielkie wyzwanie, bo to są przeszło dwa tygodnie walki nie tylko z pustynią, ale i z samym sobą.źródło: rmf24.pl

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Małysz potwierdza Rajd Dakar! Pierwszy start już w czerwcu!

Małysz potwierdza Rajd Dakar! Pierwszy start już w czerwcu!
wrc5555 2011-04-21 17:09
życzę powodzenia w realizacji planów w sportach samochodowych,mam nadzieje że szybko się za klimatyzuje i przesiądzie się do klasy T1. Będzie ciekawie oglądać Małysza w telewizji za sterami terenówki.
Newsletter
Galerie zdjęć