Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Dudek wygrał żużlowe GP Słowenii
Patryk Dudek
Patryk Dudek wygrał minionego weekendu Grand Prix Słowenii, ósmą rundę indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu.

Aktualny wicemistrz globu odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie, pewnie pokonując w finale na piaszczystej nawierzchni toru w Krsku obecnego mistrza Jasona Doyle'a, Grega Hancocka i Fredrika Lindgrena. Tymczasem Bartosz Zmarzlik zmniejszył z 16 do 9 punktów swoją stratę do lidera klasyfikacji generalnej Taia Woffindena. Polak dotarł w Słowenii do półfinałów, Brytyjczyk niespodziewanie nie przebrnął fazy zasadniczej.

W półfinałach oglądaliśmy też Macieja Janowskiego.

Do końca sezonu pozostały dwa turnieje. Myślicie, że Zmarzlik jeszcze sprzątnie Woffindenowi tytuł sprzed nosa?

Błażusiak drugi w Red Bull 111 Megawatt

Tadeusz Błażusiak zajął drugie miejsce w Red Bull 111 Megawatt, polskich zawodach hard enduro zaliczanych tego roku do prestiżowego cyklu World Enduro Super Series.

Popularny "Taddy" prowadził podczas finałowego wyścigu imprezy rozgrywanej na terenie kopalni węgla w Bełchatowie, ale poniósł straty, gdy podchodził trzykrotnie do sforsowania najtrudniejszego podjazdu. Zawodnik KTM przegrał z Wade'em Youngiem. Został wyprzedzony także przez zespołowego kolegę Jonny'ego Walkera, lecz Brytyjczyk później zanotował upadek - na tyle poważny, że się wycofał.

W dramatycznej końcówce Błażusiakowi jeszcze zagroził Billy Bolt, ale 35-letni weteran nie dał się 21-letniemu rywalowi.
W klasyfikacji generalnej World Enduro Super Series nasz rodak jest siódmy.

Wygrana Paziewskiego w Audi R8 LMS Cup

Bartosz Paziewski odniósł drugie zwycięstwo w Audi R8 LMS Cup. Po starcie z czwartego pola Polak wygrał ostatni wyścig sezonu, rozegrany na torze Nurburgring.Dzień wcześniej 16-latek zajął 7. miejsce.

W klasyfikacji generalnej uplasował się na 3. pozycji.

Na Nurburgringu wystartowało aż pięciu naszych rodaków. Na podium stanęli też Robin Rogalski (2. miejsce w pierwszym wyścigu) i debiutant Przemysław Pieniążek (3. miejsce w drugim wyścigu).

W całym sezonie Rogalski zajął 4. lokatę. W czołowej dziesiątce sklasyfikowano jeszcze Jędrzeja Szcześniaka (8. miejsce).

Dwa podia Antoszewskiego i debiut 12-latka w Swift Cup Europe

Jan Antoszewski dwukrotnie stanął na podium podczas rundy pucharu Suzuki Swift na torze Brno. Polak ukończył oba wyścigi rozegrane w Czechach na 3. miejscu.Nasz rodak cały czas przewodzi tabeli łącznej sezonu.

W rywalizacji wziął udział jeszcze zaledwie 12-letni Maciej Banaś. Chłopiec zajął 17. pozycję w pierwszych zawodach i 15. w drugich.

Piąte miejsce Waliłki w Porsche Carrera Cup Deutschland

Igor Waliłko zajął 5. pozycję w drugim wyścigu Porsche Carrera Cup Deutschland na torze Sachsenring.Pierwsze zawody 20-latek ukończył na 7. miejscu.

Z kolei Robert Lukas był 11. oraz 15.

W klasyfikacji generalnej sezonu Polacy zamykają pierwszą dziesiątkę. Waliłko jednocześnie jest najlepszy wśród debiutantów.

Kaminiarz nie pojeździł w mistrzostwach Hiszpanii w Formule 4

Filip Kaminiarz zaliczył weekend bez historii w mistrzostwach Hiszpanii w Formule 4 na torze Barcelona-Catalunya.

Polak nie wystartował w pierwszym wyścigu, bo ten został odwołany (wobec opadów deszczu). Z kolei w drugim odpadł na pierwszym okrążeniu.