Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  AMA Endurocross: Błażusiak stracił mistrzostwo po pięciu latach dominacji!
Tadeusz Błażusiak

AMA Endurocross: Błażusiak stracił mistrzostwo po pięciu latach dominacji!

2014-11-23 - P. Krupka     Tagi: Błażusiak, AMA Endurocross, Orlen Team
Tadeusz Błażusiak co prawda wygrał ostatnią rundę AMA Geico Endurocross Championship w kalifornijskim Ontario, ale nie wystarczyło to do kolejnego tytułu mistrzowskiego. Nowym czempionem został Cody Webb, który zajął w tej rundzie drugą pozycję. Błażusiakowi zabrakło dwunastu punktów. Wyścigi kwalifikacyjne padły łupem Błażusiaka, Webba oraz Taylora Roberta. Dzięki temu zapisali na konto po bonusowym punkcie. Repasaże okazały się szczęśliwe dla czwórki Cory Graffunder, Giacomo Redondi, Bobby Prochnau i Nick Thompson.

Hot Lap to zwycięstwo Roberta który dzięki temu w finale mógł startować z pierwszego pola. Błażusiak był drugi. Już na początku finału doszło do zderzenia Taylora Roberta i Coltona Haakera, dzięki czemu Błażusiak został liderem i prowadził do samej mety.
Tadeusz BłażusiakTadeusz Błażusiak
Haaker jechał drugi do trzynastego okrążenia, na którym wyprzedził go Webb. W takiej kolejności Błażusiak i Webb przecięli linię mety, a czołową trójkę uzupełnił Haaker. Za podium uplasował się natomiast Robert.

Na koniec sezonu Webb zgromadził na swoim koncie 214 punktów, przy 202 oczkach dla Tadeusza Błażusiaka. Trzeci, z niewielką stratą był Haaker, który zebrał 198 punktów.
AMA Endurocross, Ontario: (czołowa 10.)