Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w miniony weekend: Podwójne zwycięstwo Adama Rzepeckiego w Skoda Octavia Cup
Rzepeccy w Skoda Octavia Cup

Podsumowanie startów Polaków w miniony weekend: Podwójne zwycięstwo Adama Rzepeckiego w Skoda Octavia Cup

Adam Rzepecki otworzył swoje konto zwycięstw w Skoda Octavia Cup, wygrywając minionego weekendu oba wyścigi kolejnej rundy czeskiego pucharu na torze Autodrom Most.

Niestety, Polak nie poprawił 5. pozycji w klasyfikacji generalnej sezonu, ponieważ była to eliminacja niepunktowana. Warto też wspomnieć, że nie startował w niej lider tabeli łącznej Tim Gabor.

Pod nieobecność Węgra, trening traktowany jak kwalifikacje padł łupem jego największego rywala Tomasa Pekara. Adam Rzepecki błysnął 2. czasem, słabszym o 0,465 sekundy od rezultatu zdobywcy pole position. W sobotnich zawodach nasz rodak wyprzedził Pekara na starcie i dowiózł prowadzenie do mety. W niedzielnych zaimponował jeszcze bardziej, przebijając się na pierwsze miejsce z ósmego.

Rewelacyjnie jechał także Tomasz Rzepecki. W obu wyścigach na czele stawki podążali obaj bracia, niestety młodszy ostatecznie nie stanął na podium ani w sobotę, ani w niedzielę. Za pierwszym razem uszkodził samochód w kolizji z Augustem Macbethem i spadł z drugiej na dziewiątą lokatę (po zjeździe safety cara), za drugim wypadł z toru w walce z Pekarem i znalazł się na szóstej pozycji. W Moście wystąpił gościnnie jeszcze ojciec braci Marek Rzepecki. Był siódmy w pierwszych zawodach. W drugich nie uczestniczył.

Punkt Janosza w GP3

Artur Janosz zdobył swój trzeci punkt w tegorocznym sezonie serii GP3.

Kierowca zespołu Trident dokonał tego na słynnym włoskim obiekcie Monza.
Zaczęło się znów fatalnie. 23-latek zajął ostatnie, 22. miejsce w kwalifikacjach. Mógł być szybszy, ale przeszkodziła mu czerwona flaga, a także stłuczka z Arjunem Mainim. Po tym incydencie bolid zawodnika znad Wisły przestał się dobrze prowadzić.

Sędziowie uznali winnym kolizji Janosza i jeszcze nałożyli na niego karę... cofnięcia na starcie pierwszego wyścigu o 3 pozycje.Ostatecznie Janosz ruszał z alei serwisowej. Po dwudziestu dwóch okrążeniach został sklasyfikowany na 16. lokacie.

W niedzielnych zmaganiach udało mu się zyskać kolejne osiem miejsc i finiszować jako ósmy.

W klasyfikacji generalnej Janosz cały czas jest 19. Osiemnasty Sandy Stuvik (zespołowy partner) ma pięć oczek więcej.

Następny dobry występ Lukasa w Porsche Supercup

Robert Lukas zaliczył kolejny udany start w Porsche Supercup. Jadąc na Monzy, zajął 7. miejsce w kwalifikacjach, a następnie poprawił się o dwie pozycje w wyścigu - mimo przeziębienia.Gdy liderzy zaczynali drugie okrążenie, na słynnym zakręcie Parabolica doszło do dramatycznego wypadku Patricka Eisemanna, kolegi Lukasa z należącego do jego ojca Wiesława zespołu Forch Racing. Niemiec widowiskowo rolował. W kraksie uczestniczyli jeszcze dwaj inni kierowcy bielskiej ekipy - Chris Bauer oraz Pablo Sanchez Lopez. Szczęśliwie wszyscy są cali. Tylko trzeba naprawić auta.

Lukas finiszując jako piąty zdobył punkty za czwarte miejsce, ponieważ jednym z kierowców sklasyfikowanych wyżej był zawodnik startujący gościnnie - Mattia Drudi.

W tabeli łącznej Robert zrównał się z piątym Jeffreyem Schmidtem. Mają po 88 oczek.

Jerzy Dudek ukończył 24-godzinny wyścig

Były bramkarz piłkarskiej reprezentacji naszego kraju Jerzy Dudek drugi raz w karierze kierowcy wyścigowego wziął udział w 24-godzinnych zawodach, przystępując do rundy 24h Series na torze Barcelona-Catalunya."Dudi" przerwał kwalifikacje, zatrzymując się na trasie w rezultacie awarii swojego Seata Leona Supercopa.

W wyścigu auto było naprawiane łącznie przez około 5 godzin, ale osiągnęło metę. Dudek i jego trzej zmiennicy (dwaj Niemcy oraz Austriak) zajęli 42. miejsce na 47 sklasyfikowanych załóg. Przejechali 419 okrążeń, o 243 mniej niż triumfatorzy, którzy dosiadali Porsche 991 GT3 R.

Pech Błażusiaka w AMA EnduroCross

Tadeusz Błażusiak nie ukończył drugiej rundy mistrzostw ameryki północnej w halowym enduro, rozegranej w Dakocie Południowej, wyjątkowo na otwartym terenie.

W finałowym biegu "Taddy" przewrócił się na pierwszej przeszkodzie i doznał urazu kciuka. Jeszcze nie wiadomo, jak poważnego.W klasyfikacji generalnej były wielokrotny mistrz AMA EnduroCross spadł na 6. miejsce.

Przypomnijmy, że w pierwszej eliminacji sezonu stał na najniższym stopniu podium.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Volkswagen Touareg - omówienie technologii


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Podsumowanie startów Polaków w miniony weekend: Podwójne zwycięstwo Adama Rzepeckiego w Skoda Octavia Cup

Galerie zdjęć
Newsletter