Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  EnduroCross: Błażusiak wygrał w Ontario!
EnduroCross: Błażusiak wygrał w Ontario!

2013-09-23 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, Błażusiak, Ontario, EnduroCross
Tadek Błażusiak zwyciężył w 3. rundzie tegorocznego sezonu GEICO EnduroCross, rozegranej minionej soboty w kalifornijskim Ontario. Zawodnik ORLEN Team ma już tylko 7 punktów straty do lidera klasyfikacji generalnej cyklu i triumfatora dwóch pierwszych eliminacji Mike'a Browna, który finiszował drugi ze stratą 3.83 sekundy. Podium uzupełnił Cody Webb.
EnduroCross: Błażusiak wygrał w Ontario!EnduroCross: Błażusiak wygrał w Ontario!
Po starcie finałowego wyścigu Błażusiak na lżejszym motocyklu KTM jechał czwarty - za Brownem, Haakerem oraz Sutherlinem. Haaker upadł jednak już na drugim okrążeniu i został wyeliminowany z walki o zwycięstwo. Wówczas Tadek wyprzedził Sutherlina, przejmując drugie miejsce, a następnie rozpoczął atak na pozycję lidera.
Jechał koło w koło z Brownem, który na szóstym okrążeniu został przyblokowany przez dublowanego Geoffa Aarona. Polak wykorzystał moment i wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu - pomimo kilku niebezpiecznych lądowań.

„Pierwsze okrążenia były szalone, miałem całkiem dobry start, pomimo niego musiałem walczyć o czołową pozycję. Stoczyłem zawziętą walkę z Mikie’m Brownem. Oboje popełniliśmy kilka błędów i parę razy o mało co nie wyrzuciło nas z motocykli. Jestem jednak bardzo zadowolony z mojej jazdy. Czuję się mocny fizycznie i byłem dobrze przygotowany do tego wyścigu. Teraz czekam na kolejne starcie i zamierzam walczyć o odzyskanie prowadzenia w cyklu". - powiedział na mecie Tadek Błażusiak.
Po trzech rundach cyklu GEICO EnduroCross Błażusiak ma na swoim koncie 65 punktów, natomiast Brown 72. Za naszym rodakiem plasuje się Taylor Robert z 55 oczkami. Kolejna runda zaplanowana jest na 12 października i odbędzie się w Denver.