Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Formuła E najważniejszą serią wyścigową w przyszłości?
Formuła E najważniejszą serią wyścigową w przyszłości?

Formuła E najważniejszą serią wyścigową w przyszłości?

2018-01-10 - G. Filiks     Tagi: Napęd elektryczny, Wyścigi samochodowe, Formuła E
Elektryczna Formuła E stanie się w przyszłości najważniejszą samochodową serią wyścigową świata, wierzy jej szef Alejandro Agag.

Aktualnie za królową sportów motorowych uchodzi Formuła 1, ale to Formuła E odzwierciedla topowy trend technologiczny obowiązujący w przemyśle samochodowym i szybko przyciąga kolejnych wielkich producentów. Ścigają się w niej już Renault, Audi, Jaguar, czy DS. Wkrótce do nowych mistrzostw mają zawitać Nissan, Mercedes i BMW. F1 postawiła na napęd hybrydowy, który w obecnej wersji ma poważne wady. Skonstruowanie konkurencyjnego silnika tego typu jest bardzo kosztowne i niezwykle trudne. Napędem w pełni elektrycznym czempionat nie jest zainteresowany.

Według Agaga Formuła E prędzej czy później zepchnie Formułę 1 ze szczytu motorsportu. „Myślę, że Formuła E zrobi się naprawdę, naprawdę duża". - mówi Hiszpan w wywiadzie dla ESPN.

„Wierzę, że w ciągu 20, 30, 40 lat będziemy jedynym motorsportem. Mogą być inne serie, ale będziemy prawdopodobnie najważniejszą, bo na świecie będzie napęd elektryczny".
„Jeśli świat nie przejdzie na napęd elektryczny w ciągu 20 czy 30 lat, jesteśmy w tarapatach, więc nawet jeśli wydarzy się ten scenariusz, wówczas Formuła E będzie mistrzostwami samochodów".


Formuła E właśnie pozyskała sponsora tytularnego. Został nim szwajcarski koncern technologiczny ABB. Umowa między stronami jest warta podobno ponad 100 milionów USD.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gymkhana 10 - popisy Kena Blocka w 5 miejscach


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Formuła E najważniejszą serią wyścigową w przyszłości?

Borowczyk.
Formuła E najważniejszą serią wyścigową w przyszłości?
Borowczyk. 2018-01-10 12:55
a może będzie odwrotnie ? bo wszystko będzie elektryczne więc ludzie będą tęsknić za wyścigami z hałasem i silnikami normalnymi oglądałem chyba 2 wyścigi tej e formuły i szczerze to w ogóle mi się to nie podoba i te tory niby uliczne itd, ale nudne jak zazwyczaj wyścig w monaco f1 hehe
Newsletter
Galerie zdjęć