Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: 11-letni kartingowiec na podium Winter Cup
11-letni Karol Pasiewicz na podium kartingowego Winter Cup

Podczasy gdy Robert Kubica wraca do Formuły 1, w kartingu rosną kandydaci na jego następców. Minionego weekendu 11-letni Karol Pasiewicz jako trzeci Polak - po Kubicy i Karolu Baszu - stanął na podium prestiżowych zawodów Winter Cup we włoskim Lonato.

Łodzianin zajął 2. miejsce w finałowym wyścigu kategorii Mini Rok. Ustąpił o mniej niż cwierć sekundy zwycięzcy, Włochowi Andrei Antonellemu.
11-letni Karol Pasiewicz na podium kartingowego Winter Cup11-letni Karol Pasiewicz na podium kartingowego Winter Cup
Szansę na sukces miał także Piotr Protasiewicz, który ruszał z pole position. Niestety, nie osiągnął mety.Błażusiak szósty w Hiszpanii

Tadeusz Błażusiak musiał zadowolić się 6. miejscem podczas trzeciej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro, rozegranej w hiszpańskiej Maladze.
Błażusiak szósty w HiszpaniiBłażusiak szósty w Hiszpanii
Nasz mistrz wygrał ostatni z trzech finałów - i wierzy, że zwyciężyłby całe zawody, gdyby nie upadek w drugim wyścigu. Popularny "Taddy" nie ukończył tamtego biegu. Z kolei w pierwszym finiszował jako trzeci.

W klasyfikacji generalnej sezonu 2017/2018 Błażusiak nadal jest wiceliderem, ale jego strata do pierwszego Cody'ego Webba wynosi już 24 punkty. Na dogonienie Amerykanina Polak ma dwa turnieje.
Podia Polaków w Lamborghini Super Trofeo Middle East

Polscy kierowcy stawali na podium w drugiej rundzie bliskowchodniej edycji pucharu Lamborghini Super Trofeo.

Andrzej Lewandowski dwukrotnie był drugi na torze w Dubaju w liczącej cztery samochody klasie AM. W pierwszym wyścigu początkowo jechał w czołowej trójce ogólnie, ale ostatecznie minął metę jako siódmy (na 10 aut).
Podia Polaków w Lamborghini Super Trofeo Middle EastPodia Polaków w Lamborghini Super Trofeo Middle East
W piątek Lewandowskiemu towarzyszyli na podium dwaj koledzy z zespołu GT3 Poland - Rafał Mikrut i Bartosz Opioła (szef ekipy, zastępujący nieobecnego Grzegorza Moczulskiego). Zajęli 3. miejsce w AM mimo kary przejazdu przez aleję serwisową za przekroczenie w niej prędkości. Sobotnich zawodów z kolei nie ukończyli.

źródło: fot. southgardiakarting.it, Red Bull, GT3 Poland